Diavolopera z „Broken” w nowym składzie

Pod koniec ubiegłego roku informowaliśmy, że rozeszły się drogi grupy Diavolopera z wokalistką i perkusistą. Kilka dni temu zespół udostępnił pierwszy singiel „Broken” z wokalistką Anią Blomberg-Gahan, znaną dotychczas z zespołów Batalion d’Amour i Dance on Glass.

Diavolopera w nowym składzie współpracuje od listopada ubiegłego roku. Po rozstaniu z poprzednią wokalistką, z którą zespół nagrał debiutancką i doskonale przyjętą przez słuchaczy i muzyczne media płytę ‘Preludium’, muzycy zdecydowali się na poszukiwanie nowego, charakterystycznego głosu.

Początkowo współpraca z nową wokalistką była typowym ‘związkiem na odległość’, ponieważ Ania w tym czasie mieszkała w Wielkiej Brytanii, jednak, dzięki ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu, granie prób i owocna współpraca okazały się jak najbardziej możliwe. Po powrocie Ani z Anglii, Diavolopera oficjalnie stała się zespołem trójmiejsko-śląskim, a zespół ma o wiele większe możliwości bezpośredniej współpracy, regularnego spotykania się na próbach i tworzenia materiału.

Utwór ‘Broken’, po oficjalnej premierze na Facebook i YouTube, spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony słuchaczy, został także doceniony przez legendy światowej sceny gotyckiej – między innymi Bena Christo, gitarzysty The Sisters of Mercy, który komentując tę kompozycję, powiedział; ‘It’s great! Nice harmonies and I like the off-beat ride cymbal on the chorus’ oraz Julianne Regan, wokalistki All About Eve – ‘Hi Ania – I think your new song is great. Your voice sounds stronger than ever!’. Wsparcie ze strony tak znakomitych muzyków daje Diavoloperze ogromnego kopa i zapasy twórczej energii do dalszego działania.

Diavolopera to:
Robert Bandzul – gitary
Mirosław Abramowicz – bas
Tomasz Bartoszek – klawisze
Ania Blomberg-Gahan – wokal

diavolopera