Diavolopera z nową wokalistką i bez perkusisty

Grupa Diavolopera poinformowała, że nową wokalistką zespołu została Ania Blomberg-Gahan, znana wcześniej z Batalion D’Amour i Dance on Glass. Jednocześnie rozeszły się ich drogi dotychczasowym perkusistą Sławkiem Kliszewskim, który postanowił realizować swoje pomysły w nowym projekcie.

Diavolopera szuka następcy na jego stanowisko, zainteresowanych bębniarzy proszą o kontakt mailowy: diavolopera@gmail.com

Zespół DIAVOLOPERA powstał pod koniec 2009 roku w Gdyni. Muzykę jaką wykonujemy można zaklasyfikować do szeroko pojętego nurtu Gothic Rock/Metalu, z mocnym wpływem muzyki elektronicznej.W połowie 2010 roku udało się nam po raz pierwszy wejść do studia i zarejestrować materiał demo. Nagrań dokonano w studio Adama Drywy w Gdyni a na debiucie znalazły się utwory „Alone”, „Daddy” oraz „Princess”.

Materiał ten pozwolił nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców, zbierając bardzo dobre recenzje zarówno na portalach muzycznych, jak i wśród osób na co dzień profesjonalnie zajmujących się muzyką.
Początek roku 2011 to głównie działalność koncertowa, oraz przygotowania do kolejnej wizyty w studio, do której dochodzi w okolicach wakacji. Realizacją i produkcją tym razem zajął się Mateusz Sieńko z grupy Milczenie Owiec.

Promo CD 2011 zawiera cztery utwory – „Desire”, „Bad Taste”, „For T…” oraz „Kraul” – utrzymane w tej samej konwencji muzycznej.

Do naszych największych sukcesów możemy zaliczyć 1-sze miejsce w przeglądzie „UnderGramy” 2012 w Tczewie, ścisły finał „RockStar” 2011 Festiwal (2500 tyś zgłoszonych zespołów) , koncerty u boku grup KAT, KSU czy LIPALI.

Pod koniec lipca 2012 wydaliśmy wszystkie nasze dotychczasowe studyjne nagrania w formie Digi-Pack’a zatytułowanego „PRELUDIUM.

skład:
Ania Blomberg Gahan – wokal
Robert Bandzul – Gitara
Mirosław Abramowicz – Bas
Tomasz Bartoszek – Klawisze

Diavolopera
Diavolopera jeszcze z Julią Griszniną i Sławkiem Kliszewskim