Fosfor wydał „Life In Flames”

Pochodzący z Wejherowa zespół Fosfor wydał w listopadzie zawierający dziewięć utworów album „Life In Flames”. Materiał zawarty na płycie powstał w latach 2010-2013, z wyjątkiem „Deny” z 2009 roku.

Przy okazji tego wydawnictwa, zespół postanowił skorzystać z możliwości jakie daje dziś internet czy portale społecznościowe i dzięki temu tłoczenie płyty sfinansowane zostało przy współpracy z portalem POLAK POTRAFI, na którym zespół zebrał prawie 6000 zł!

Wszyscy wspierający, a było ich ponad 70 otrzymali od zespołu nagrody za udział w projekcie. Były to podpisane płyty, koszulki i bluzy z logo zespołu, smycze czy kostki gitarowe. Wszyscy, którzy wpłacili 100 zł i powyżej otrzymali płytę w limitowanej wersji wydanej w metalowym pudełku. Warto wspomnieć, że Fosfor pracuje właśnie nad klipem do drugiego singla „Madness”.

fofor life in flames
Lista utworów:
1. Madness
2. Only You
3. Don’t Ask For More
4. All The Way
5. Ride (Into The Flames)
6. Insomnia
7. Life In Flames
8. Deny
9. Over You

Zespół FOSFOR istnieje na polskiej scenie od wielu lat, a jego inicjatorami są Leszek Grzywacz i Maciej Blaszke. Nasze zalążki to połowa lat 90tych i zespół SUCCUBUS, który po dojściu Dariusza Tylki przekształcił się we FREEDOM OF SPEECH (FOS), by w pierwszych latach nowego millennium przyjąć nową formę i nową nazwę FOSFOR.

Przez te kilkanaście lat zagraliśmy dziesiątki koncertów w całej Polsce, często u boku największych gwiazd polskiej sceny metalowej i alternatywnej (TSA, Acid Drinkers, Coma, Hunter,Turbo, Armia, Dezerter). Zagraliśmy na kilku festiwalach zawsze wzbudzając ogromne zainteresowanie.

Od zawsze inspiracji szukaliśmy za oceanem, czerpiąc z tego co amerykańskie, nowoczesne granie ma do zaoferowania. Faith no More, Tool, Korn czy Deftones od zawsze są na liście naszych ulubionych artystów. Jednak staramy się, aby muzyka jaką gramy była jak najbardziej „nasza”.

Jako jedni z pierwszych w naszym regionie (a na pewno w mieście) postawiliśmy na komputeryzację i samodzielnie nagraliśmy dwie płyty: w 2001 NO MOTIVE, która zebrała bardzo dobre recenzje (Gitara i bas), a w 2008 EP DEFY, z której jeden utwór (RAVAGE ) znalazł się na płycie wydanej przez Polskie Radio Program Trzeci – MINIMAX PL 5 (wyboru z ponad 200 zespołów dokonał Piotr Kaczkowski). Po kilku latach ciszy postanowiliśmy wejść do studia i zarejestrować nowy materiał.

Dziś możemy pochwalić się nową płytą „LIFE IN FLAMES” nagraną w studio SOUNDS GREAT PROMOTION w GDYNI. Jej realizatorem są Jakub „KIKUT” Mańkowski odpowiedzialny za miks i mastering oraz Jan Galbas odpowiedzialny za nagranie. Teledysk do jednego z utworu „Don’t ask for more” zrealizowała młodzież pod okiem Yacha Paszkiewicza w trakcie warsztatów wideoklipu w Filharmonii Kaszubskiej (do obejrzenia w sieci). W obecny skład zespołu wchodzą:

Dariusz Tylki – wokal
Mariusz Rzepka – gitara
Leszek Grzywacz – bas
Cezary Kejna – gitara
Maciej Blaszke – perkusja

fosfor