Pearl Jam gwiazdą Open’er Festival 2014

Pearl Jam przyjedzie na Open’er Festival 2014 w Gdyni. Muzycy zagrają 3 lipca, będzie to jeden z przystanków ich europejskiej trasy! Zespół wystąpi po raz drugi w tym miejscu, wcześniej można było ich zobaczyć na gdyńskim festiwalu w 2010 roku. Bilety już w sprzedaży, póki co dostępne są tylko karnety na całą imprezę.

Pearl Jam wydali swój długo oczekiwany, dziesiąty album Lightning Bolt 14 października tego roku. Płyta zadebiutowała na pierwszym miejscu listy Billboard Top 200. W czołówce listy przebojów album znalazł się także w Polsce.

W 1991 roku, dzięki debiutanckiemu albumowi „Ten”, Pearl Jam, mało znany zespół z Seattle został supergwiazdami. W trakcie kariery wydał dziesięć płyt studyjnych, zagrał też niezliczoną liczbę wyjątkowych koncertów, wciąż ciesząc się przychylnością krytyków i ogromną popularnością – na całym świecie sprzedał ponad 60 milionów albumów.

Przez dwadzieścia dwa lata kariery Pearl Jam byli i nadal są wielką siłą rocka, zarówno z uwagi na niezłomną wierność swoim poglądom politycznym i społecznym, nieustanną skłonność do eksperymentów, jak i znane wszystkim rockowe hymny i bestsellerowe albumy.

Pearl Jam