Grzegorz „Guzik” Guziński nie żyje (Flapjack, Homosapiens)

9 stycznia 2021 roku zmarł Grzegorz „Guzik” Guziński, trójmiejski wokalista znany głównie z występów we Flapjack i Homosapiens. Według doniesień medialnych, przyczyną śmierci były powikłania po przebytym koronawirusie COVID-19. Jak informował Maciej „Ślimak” Starosta (Acid Drinkers, Flapjack) w nocy z piątku na sobotę 8 i 9 stycznia na Facebooku , „Guzik” w ciężkim stanie trafił na szpitalny oddział intensywnej terapii:

Sytuacja wyjątkowa więc trzymajcie kciuki a ja proszę o modlitwę…….Guzik( Flapjack, Homosapiens w ciężkim stanie na OIOMie!!!!

Grzegorz „Guzik” Guziński urodził się w 1975 roku. Początki jego kariery muzycznej to działalność w takich zespołach jak Red Rooster i N’Dingue. W 1994 roku został wokalistą rap corowego Flapjack, z którym nagrał cztery płyty. W 1996 roku został założycielem Homosapiens. Dorobek tej grającej alternatywnego rocka grupy to dwie płyty studyjne i dwie epki. „Guzik” dał się poznać też w występach gościnnych. Współpracował m.in. z Illusion (można go usłyszeć w kultowym „Wojtku”), Dynamind, Funny Hippos czy NoNe.

grzegorz guzik guzinski
fot. facebook.com/guzikofficial