Heroes Of Vintage: Śniadanie z Krzysztofem Skibą

Krzysztof Skiba, dyrektor artystyczny pierwszej edycji festiwalu Heroes Of Vintage przyjął dzisiaj rano dziennikarzy przy kawie w sopockiej Zatoce Sztuki. Przedstawiona została idea imprezy jaką jest przybliżenie złotej epoki rock & rolla w czasach kiedy nie było łatwo, a muzyka była alternatywą dla otaczającej rzeczywistości oraz wyrazem buntu i walki z systemem. Epoki, w której przekaz był tak silny, że jednoczył młodych ludzi szukających swojej alternatywy. Krzysztof Skiba podzielił się również z nami kawałkiem historii, przybliżając realia PRL’u z jakimi zmierzali się ówcześni artyści jak i młodzi zbuntowani ludzie, odnajdujący upust swoich emocji w muzyce.

Bogaty program przygotowany przez organizatorów Heroes Of Vintage, pozwoli przybliżyć nie tak odległą historie walki z komunistycznym systemem przez pryzmat kultury i sztuki. Cykl wystaw, wernisaży i spotkań z autorami dzieł poświęconych tej tematyce zapewni bliższe zrozumienie tamtej epoki.

Głównym punktem festiwalu jest konkurs młodych zespołów. Wyselekcjonowana spośród 150 zgłoszeń piątka zaprezentuje się podczas pierwszego dnia imprezy. Poza konkursem na scenie nie obejdzie się bez legendy polskiego rocka, zespołu BIG CYC. Drugi dzień poświęcony będzie prezentacjom filmowym, wystawom oraz dyskusjom z udziałem wielu twórców oraz uczestników kulturalnych okresu PRL’u. Festiwal zwieńczą występy weteranów polskiej sceny rockowej, którzy odcisnęli swoje piętno w historii walki z komunizmem – Róże Europy, Sztywny Pal Azji, Kobranocka oraz dodatkowo na scenie zobaczymy finalistę konkursu młodych zespołów.

Festiwal Heroes Of Vintage jest hołdem muzyce lat ’80 i ’90. Starszym przypomni tamte czasy, a młodych uświadomi o ich istnieniu. Jest to świetnie zapowiadająca się impreza o charakterze rozrywkowym, jak i edukacyjno-historycznym. Święto muzyki nowej i starej generacji odbędzie się w dniach 26 i 27 września w sopockiej Zatoce Sztuki.

null