Intronaut i Shining w klubie B90 w Gdańsku

Amerykański zespół Inronaut i norweski Shining wyruszają na wspólną europejską trasę. W drodze towarzyszyć im będą Hiszpanie z Obsidian Kingdom. 11 września 2016 r. zawitają do klubu B90 w Gdańsku. Bilety w cenie 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu) do nabycia od poniedziałku 30 maja na tickets.soundrive.pl

intronaut

INTRONAUT
Najbardziej techniczny, brutalny, chwytliwy i po prostu pozbawiony strachu album – tymi słowami muzycy Intronaut przedstawili światu swój najnowszy materiał – „The Direction of Last Things”. W przypadku zespołu, który od ponad dekady nadaje nowe znaczenie brutalnemu, technicznemu graniu tego typu deklaracja brzmi albo bardzo prawdziwie, albo jak całkowite szaleństwo. Sacha Dunable (wokalista i gitarzysta) dodaje: Sądzę, że na kilku ostatnich krążkach zajmowaliśmy się aspektami związanymi z eksploracją eksperymentalnego i melodyjnego oblicza muzyki, a mniej pierwotnym, heavy metalowym atakiem.

Efektem tych przemyśleń jest zaledwie czterodniowa sesja nagraniowa i rejestracja niemal całego materiału „na setkę”, co miało na celu uchwycenie faktycznego brzmienia zespołu. Ten album jest ważnym tomem w historii Intronaut i w jakimkolwiek kierunku zdecydują się po nim podążać, udowodnili, że zawsze będą mistrzami w swoim rzemiośle i jednym z najlepszych zespołów tego pokolenia – wychwalał recenzent portalu Metal Injection.

SHINING
Z jednej strony agresywny metal, z drugiej free jazzowe szaleństwo, a z jeszcze innej industrialna surowość – tak właśnie brzmi norweski blackjazz, a jego najnowsze wcielenie (album „International Blackjazz Society”) to szczytowe dokonanie gatunku, który ma tylko jednego przedstawiciela – zespół Shining.