„Kawy dwie”: drugi singiel i klip Lipali z płyty „Fasady”

Grupa Lipali opublikowała teledysk do piosenki „Kawy dwie” – kolejnego po „Ludziach 1.2” utworze z nowej płyty „Fasady”.

„Kawy dwie” to jedna z bardziej lirycznych piosenek na płycie. Pozornie szorstka opowieść o miłości i związkach skrywa tęsknotę za bliskością. Prosty przekaz, rockowe brzmienie i… Lipa grający na banjo.

Klip do utworu to obraz, na który składają się portrety zespołu i sceny wyrwane wprost z codziennego życia. Nie zabrakło też trójmiejskich akcentów – Zatoki Gdańskiej i Wydziału Remontowego mieszczącego się w budynku będącym kiedyś biurem przepustek Stoczni Gdańskiej.

Album „Fasady” trafi do sklepów w piątek 20 listopada, płytę można zamawiać także bezpośrednio od zespołu na stronie lipali.net.

Po raz pierwszy przed publicznością, Lipali zagra 11 nowych kawałów z „Fasad” w niedzielę 29 listopada na koncercie premierowym w warszawskim klubie Proxima. Na żywo koncert będzie można także obejrzeć w sieci poprzez profil Lipali na Facebooku lub na specjalnej stronie z playerem.

fot. Paweł Romanowski
fot. Paweł Romanowski