Kiev Office zapowiada nowy album „Nordowi Môl”

Gdyńska grupa Kiev Office opublikowała tytułowy utwór promujący nadchodzący, siódmy w dorobku zespołu album „Nordowi Môl”, który premierę będzie miał 10 stycznia 2020 r. Tytuł płyty oznacza po kaszubsku miejsce na północy, odległe łowisko.

Premiera albumu „Nordowi Môl” odbędzie się w Gdańskim klubie Drizzly Grizzly w piątek 10 stycznia 2020 r. Jako support wystąpią formacje Feeria oraz Żurawie. Po koncercie grupa rusza w ogólnopolską trasę koncertowa promującą album.

Kiev Office to gdyńska formacja wykonująca mariaż post-punku, psychodelii i indie folku, nawiązujący do tradycji Trójmiejskiej Sceny Alternatywnej.

Grupa, muzycznie i tekstowo, eksploruje różne mitologie regionów Polski; na styku współczesności, przyszłości oraz tego, co stanowi o ich korzeniach. Ma za sobą ponad 200 koncertów w kraju i zagranicą – między innymi: Open’er, Jarocin Festival, występy na trasach z Nomeansno, Schizmą, liczne koncerty zagraniczne.

Siódmy album tria pt. „Nordowi Môl”, poświęcony jest opowieściom związanymi z rybackimi tradycjami Pomorza. Opowieści o zatopionych miastach, trudzie życia w zapomnianych regionach północnej Polski łączą się tu z aktualną wizją różnych rodzajów indoktrynacji i wątpliwości związanych z wyborami życiowymi. Hasło ‘obyś żył w ciekawych czasach’, przewijające się przez melodyjne, hałaśliwe utwory, skłania do niepokoju, refleksji i zatracenia się w nieokiełznanym tańcu.

kiev office
fot. Paweł Jóźwiak

skład zespołu:
Michał Miegoń – Wokal, Gitara, Bass
Marcin Lewandowski – Wokal, Gitara, Bass
Krzysztof Wroński – Perkusja

Dyskografia Kiev Office:
2009 – Jest Taka Opcja
2011 – Anton Globba
2012 – Miłosz Cię Kocha
2013 – Zamenhofa
2014 – Live History of Gdynia
2014 – Statek Matka
2017 – Modernistyczny Horror
2018 – Alarm Dla Gdyni. X Lat
2020 – Nordowi Mól