Lipali: nowa płyta „Fasady” 20 listopada

Grupa Lipali ze świeżą energią w poszerzonym składzie zapowiada na 20 listopada 2015 r. premierę nowego albumu zatytułowanego „Fasady”.

„Fasady” to piąty studyjny album Lipali, ale pierwszy nagrany w czteroosobowym składzie. W 2015 roku do Lipy, Qlosa i Luka dołączył Roman Bereźnicki. Na płycie słychać jak muzyka dojrzewa z zespołem – jest miejsce na ogień i zabawę, ale też nie brakuje przestrzeni na miłość i refleksję. Poszukiwanie – siebie, szczęścia, wolności i sensu życia jest wyczuwalne w każdym dźwięku i słowie.

fot. Paweł Romanowski
fot. Paweł Romanowski

11 zupełnie nowych kawałków to historia człowieka, który ma wiele za sobą, ale nadal szuka odpowiedzi na najważniejsze pytania. Jaką drogę wybrać? Jak kochać, kiedy we wspólne życie wdziera się rutyna? Czym jest człowiek? Jak szczęśliwie żyć, gdy dookoła tyle wojen i cierpienia?

„Fasady” nagrywane były w Wiśle w Studio DR. Przez cały czas zespołowi towarzyszyła ekipa filmowa, dokumentująca powstawanie płyty, którą wyprodukował Szymon Sieńko z Lipą. Efekty pracy będzie można obejrzeć już niebawem na: lipali.tv.

Przedsmakiem nowego krążka jest utwór „Ludzie 1.2”, którego premiera wraz z teledyskiem miała miejsce 1 października:

Album trafi na półki sklepowe 20 listopada, ale już teraz jest dostępny w przedsprzedaży bezpośrednio na stronie zespołu: lipali.net.

W całości na żywo nowy materiał będzie można usłyszeć w niedzielę 29 listopada na koncercie premierowym w warszawskim klubie Proxima. Zespół pomyślał także o wszystkich, którzy nie będą mogli mu towarzyszyć tego dnia pod sceną. Dzięki internetowej transmisji na żywo koncert będzie można obejrzeć za pośrednictwem profilu Lipali na Facebooku lub na specjalnej stronie z playerem.

Lista utworów:
1. Ludzie 1.2
2. A gdyby tak…
3. Kumulacja
4. Sunrise
5. Wolność
6. Krajobrazy bez człowieka
7. Tuż za twoim progiem
8. Wschód
9. Lava love
10. Kawy dwie
11. Chłopcy