Mechanism z nową płytą „Entering the Invisible Light”

W dniu dzisiejszym premierę ma druga płyta w dorobku progresywnej grupy Mechanism zatytułowana „Entering the Invisible Light”. Za produkcję materiału nagranego w Tall Pine Records i SL SOUND Studio odpowiada Marek Heimbürger, a oprawą graficzną albumu zajął się Mariusz „Kobaru” Kowal. Wśród gości na krążku można usłyszeć m.in. Sławomira Łosowskiego z grupy Kombi. Płytę można zamawiać poprzez formularz na stronie www.mechanism.pl

Z okazji premiery płyty zespół zaprasza dzisiaj na koncert do Wydziału Remontowego w Gdańsku. W ramach promocji „Entering the Invisible Light” Mechanism zagra europejską trasę z Riverside w ramach „Wasteland Tour 2018”.

Na płycie znajdzie się w sumie 11 utworów, w tym „Authority as the Truth”, który zespół udostępnił do odsłuchu:
1. I
2. Blindness
3. III
4. Mon(k)ey Business
5. V
6. Authority as the Truth
7. Chemicals
8. VIII
9. The Grand Confusion, Pt 1
10. The Grand Confusion, Pt 2 (Truth as the Autority)
11. Entering the Invisible Light

 

Zespół Mechanism dzięki dziesięcioletniej pracy nad doskonaleniem swojego brzmienia, jest gotowy aby przekroczyć granice i standardy wyznaczone przez progresywną rockowo-metalową scenę muzyczną oraz jej społeczność.

Ich dwa wydane dotąd albumy „Between The Words” (2015) oraz „Entering The Invisible Light” (2018) zabiorą Cię w muzyczną podróż, która łączy ciężkie gitarowe riffy, dynamiczną sekcję rytmiczną, przestrzenne klawisze, melodyjne wokale oraz bogatą warstwę liryczną.

Rosnąca popularność Mechanism, zaowocowała ostatnimi czasy wieloma koncertami u boku znamienitych muzyków tego gatunku, zarówno w Polsce jak i za granicą.

skład zespołu:
Rafał Stefanowski – wokal
Michał Cywiński – gitara
Artur Olkowicz – gitara basowa
Adrian Łukaszewski – perkusja

Mechanism / fot. Wojciech Miklaszewski