Morbid Angel w klubie B90

Na trzy koncerty przyjedzie w listopadzie do Polski legendarna grupa death metalowa Morbid Angel. Amerykanie zagrają 20 listopada w klubie B90 w Gdańsku, 21 listopada w Warszawie i 23 listopada w Katowicach. Zespół zaprezentuje w całości album „Convenant” oraz największe klasyki ze swojej twórczości.

morbid angel

MORBID ANGEL (USA) techniczny death metal:
Chcesz usłyszeć genialny album „Covenant” genialnych Morbid Angel w całości? Nie musisz odpalać smartfona, tabletu, odtwarzacza empetrójek, kompaktów czy gramofonu. Możesz to zrobić z udziałem muzyków, na żywo, w Polsce, do tego aż trzy razy! Rocznicowe tournée upamiętniające wspaniałą płytę Amerykanów, jesienią 2014 roku zahaczy mocno o nasz kraj.

„Covenant” to znacząca płyta w historii zespołu, jak i gatunku. Jeden ze znaków firmowych Morbidów. Po dwóch wcześniejszych arcydziełach, kapela z Florydy stworzyła kolejne, choć po odejściu Richarda Brunellego nie wszyscy wierzyli w jej świetlaną przyszłość i jakość jej muzyki. Do współprodukcji zaangażowano Fleminga Rasmussena, opromienionego sławą po współpracy z Metallicą. „Covenant” okazał się komercyjnym sukcesem oraz pierwszym wydawnictwem deathmetalowym, które wydała (w USA) wytwórnia wchodząca w skład potężnego koncernu Warner Music Group. O komercjalizacji i pójściu w stronę mainstreamu oczywiście nie było mowy. David Vincent i Trey Azagthoth stworzyli dzieło o niesamowitym klimacie, okultystyczno-satanistyczne tekstowo, spójne muzycznie. Z dwoma najwspanialszej próby deathmetalowymi klejnotami, czyli „Rapture” i „God Of Emptiness”. Wielkiego klasyka, po prostu. „Covenant” 20th Anniversary Tour” przegapić nie wolno!

MORBID ANGEL (USA) death metal + Support

20.11.2014, – Gdańsk, Klub B90
bilety: 60 zł – przedsprzedaż, 70 zł – w dniu koncertu
Bilety dostępne w: www.tickets.soundrive.pl, Cafe Absynthe, Stacja de Luxe w Gdańsku, SPATiF w Sopocie i Śródmieście w Gdyni