Mulk: teledysk „4:33 AM” z płyty „Dwa”

Z okazji premiery płyty „Dwa”, grupa Mulk opublikowała 24 listopada teledysk do utworu „4:33 AM”. Wcześniej opublikowano dwa klipy do piosenki „K.O.”, w wersji polsko i anglojęzycznej, w której gościnnie zagrali Jørgen Munkeby z norweskiego Shining na saksofonie i Szymon Burnos na klawiszach

Jak mówi o utworze „4:33 AM” wokalista Mulk Piotr „Bolo” Gibner: „Moja żona kiedy wieczorami wraca do domu nie słucha muzyki w stereo, jedno ucho musi być czujne i nasłuchiwać, czy nikt za nią nie idzie, nic jej nie grozi. I chyba bardzo dużo dziewczyn tak ma. Wyobraziłem sobie takie nerwowe, pełne napięcia wykonanie klasycznego 4’33” Johna Cage’a, ale nie na fortepian, czy orkiestrę, a na asfalt nocą i obcasy. Żyjemy w bardzo nierównym świecie… Muzycznie to krzyżówka Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu z Dillinger Escape Plan. Zapraszam do stanów lękowych przy lekturze, ale takich z uśmiechem.”

Tracklista albumu Mulk „DWA”:
1. K.O.
2. Gruz300
3. O.K. Doomer
4. 4:33 A.M.
5. Piotrek
6. Pies
7. Wszędzie Naraz
8. Wilk

Zespół Mulk zadebiutował w 2018 roku singlem „Bies”. W 2020 r. ukazał się ich debiutancki krążek „I”. W składzie Mulk znajdują się muzycy takich grup jak Me And That Man, The Fruitcakes oraz Moose The Tramp.

fot. Bartosz Hervy