Murugan: debiutancki album „Garage Rampage Live”

Metalowa grupa Murugan opublikowała debiutancki album zatytułowany „Garage Rampage Live”. Jak mówią muzycy, płyta „została nagrana na setkę niemalże w całości, dlatego umieściliśmy w nazwie płyty słowo live. (…) W naszej muzyce słychać wpływy melodic death oraz groove metalu. Nie zabrakło też scat wokali w paru miejscach, czyli improwizacji polegających na improwizowaniu słów, jak w jazzie lub kawałkach Korna. Balansu i artystycznego kontrastu nadaje płycie metalowa ballada Wizard Spire. Tematyka i nastrój płyty nawiązuje do depresji, izolacji, autodestrukcji, korupcji w społeczeństwie oraz przekraczania naszych traum oraz słabości umysłu, dążąc do duchowej transcendencji i wyzwolenia.”

Lista utworów:
1. Hellfire No.1
2. Under The Sign Of Capricorn
3. Catalyst
4. Break Me
5. Berserk
6. Skill Over Trauma
7. Wizard Spire
8. Deeper Into Hellfire
9. Counterfeit
10. Hoax

Płytę można odsłuchać na Spotify, BandCamp, YouTube i SoundCloud.

Nazwa zespołu Murugan wzięła się od tamilskiego słowa oznaczającego imię boga wojny w hinduizmie. Według zapewnień grupy, „w pewnym sensie odpowiada wojowniczej oraz agresywnej naturze naszej muzyki. Murugan jednakże jest bardziej superbohaterem gromiącym hordy demonów i pomagającym uciśnionym, niż egoistycznym i niszczycielskim bóstwem jak grecki Ares.”

Murugan o sobie: „Nasz zespół zwyciężył w zeszłym roku dwie Bitwy Zespołów, które współorganizował wraz z Fundacją Nucifera i w obecnym roku supportuje i otwiera koncerty kolejnych Bitew. Zapraszamy do Drizzly Grizzly 17 października na kolejny taki event, a przedtem na koncerty w całej Polsce, gdyż wraz z nadejściem lipca zagramy w Warszawie, Krakowie, Bytomiu, Bydgoszczy. Jednym z największych atutów naszego zespołu jest bliski kontakt z publicznością, ludzie naprawdę angażują się na naszych koncertach i czują klimat. Magnetyczna i żywiołowa energia dobrze nas podsumowuje.”

Więcej o zespole: www.facebook.com/muruganband