Mystic Festival 2022: Carcass zamiast Napalm Death

Carcass zastąpi Napalm Death podczas Warm Up Day w dniu 1 czerwca w ramach Mystic Festival 2022. To nie jedyne zmiany – The Raven Age wystąpią zamiast Infected Rain 3 czerwca, dodatkowo skład festiwalu 1 czerwca zasili Brutus.

Carcass zawsze byli wielcy – od pierwszych dni, kiedy taplali się we flakach i posoce, po swój łabędzi śpiewa, gdy grali NWOBHM na sterydach. Po zbyt wielu latach przerwy powrócili świetnym albumem „Surgical Steel”, by poprawić w tym roku jeszcze lepszym „Torn Arteries”. Koncertowo? Zawsze zabijali skutecznie i precyzyjnie.

Belgijski Brutus – posthardcore’owe i postmetalowe trio, z fenomenalną Stefanie Mannaerts za bębnami i przy mikrofonie – planuje roznieść scenę scenę Shrine w ramach dnia Don’t Burn The Witch. Czy są do tego zdolni? Posłuchajcie koncertówki „Live in Ghent” i nie będziecie mieć wątpliwości.

The Raven Age grają heavy metal. Może to kwestia genetyczna, w końcu gitarzysta George Harris jest synem lidera Iron Maiden, ale i świadomy wybór – w końcu robią to, co robią naprawdę dobrze. Ich melodyjne, tradycyjne podejście do gatunku czasem spotyka się z nowoczesnymi, metalcore’owymi wpływami, co tylko dodaje sprawie pikanterii.

Mystic Festival 2022 odbędzie się 2-4 czerwca 2022 roku na ternie Stoczni Gdańskiej. Wystąpią m.in. Judas Priest, Opeth, Mercyful Fate, Killing Joke, Mastodon, Heilung, Saxon Katatonia, Mayhem, Mgła, Solstafir, Igorrr, Obituary, Baroness, Vader i Kvelertak. Więcej informacji na www.mysticfestival.pl