Nieznany Wykonawca wydał debiutancki album

W sobotę 6 sierpnia 2022 r. ukazał się debiutancki album zespołu Nieznany Wykonawca. Grupa powstała na początku 2020 roku i tworzą ją doświadczeni muzycy znani z Crew, eM, Bielizna, Radio Bagdad, Mjut, Formy Planet, Ziemianie czy Łąki Łan. Płytę można kupić na stronie nieznanywykonawca.bandcamp.com lub posłuchać w serwisach streamingowych.

Zespół Nieznany Wykonawca postanowił zaczerpnąć swoją nazwę ze sposobu, w jaki urządzenia multimedialne wyświetlają tytuły poszczególnych ścieżek na płytach, które nie posiadają cyfrowego indeksu identyfikującego wykonawcę. Grupa wykorzystuje swoją anonimowość, aby pokazać świat, jakim był jeszcze niedawno, kiedy sztuka i piosenka broniły się same, a nie przy pomocy portali społecznościowych.

„Dziś show biznes rozciągnął się na cały świat. Ludzie zachowują się jak gwiazdy, jakby byli Mickami Jaggerami czy Madonnami. Pokazują więc w mediach społecznościowych swoje śniadanie, łazienkę, salon, ogród, robią relację z wyjazdów i wyjść ze znajomymi… Nasza anonimowość pokazuje, że dla nas jedynym podmiotem są piosenki i przesłanie poszczególnych tekstów.” – mówi Jarosław C., Nieznany Wokalista i Gitarzysta, który jest też autorem tekstów.

Zespół Nieznany Wykonawca tworzą Nieznani Muzycy:
Jarosław C. – Nieznany Wokalista i Nieznany Gitarzysta
Paweł K. – Nieznany Perkusista
Krzysztof L. – Nieznany Basista
Krzysztof S. – Nieznany Gitarzysta

Gościnnie udzielają się:
Michał C. – Nieznany Gitarzysta
Artur S. – Nieznany Klawiszowiec

Lista utworów na debiutancim albumie:
1. Bajka o złym wilku
2. Spóźnione lecz szczere
3. Gdy
4. W sieci
5. Proste równanie
6. Hej, mała siostro
7. Stanął świat
8. Zamknij pysk
9. Never let me down again

więcej o zespole:
www.facebook.com/nieznanywykonawca
www.instagram.com/nieznany_wykonawca
www.youtube.com/c/NieznanyWykonawca