Onslaught i Slaughterfest 2013 w Gdańsku

1 listopada 2013 w ramach trasy Slaughterfest 2013 w klubie B90 na terenie Stoczni Gdańskiej zagrają cztery thrash metalowe kapele: brytyjskie Onslaught i M-Pire Of Evil, amerykański Master i Tantara z Norwegii.

UPDATE: KONCERT ODWOŁANY

ONSLAUGHT /UK/
Fanom muzyki angielskie miasto Bristol kojarzy się zapewne głównie z trip hopem – Massive Attack, Portishead, Trickym. Błąd! Gdy ci artyści chodzili jeszcze do podstawówki, pochodzący z Britolu zespół Onslaught wydawał kanoniczne płyty dla thrash metalu i speed metalu – „Power From Hell” i „The Force”. Kapela powróciła w 2004 roku i wciąż jest w doskonałej formie, co udowodniła występem na MetalFest 2013. W jej szeregach wciąż są pamiętający lata 80. Sy Keeler i Nige Rockett. W 2013 roku ukaże się trzecia po reaktywacji studyjna płyta grupy. Kawałki z niej pochodzące na pewno będzie można usłyszeć w Polsce.

M-PIRE OF EVIL /UK/
Venom, kultowa, legendarna nazwa dla każdego fana metalu, ze szczególnym uwzględnieniem black- i deathmetalowców. Legenda z Newcastle wciąż działa, ale nie ma już w niej Mantasa. Świetny gitarzysta i główny kompozytor twórców „Welcome To Hell” i „Black Metal” od 2010 roku realizuje się twórczo w, także zlokalizowanej w Newcastle, grającej ostry, bezkompromisowy thrash kapeli Mpire Of Evil. Co ciekawe, jest w niej basista Tony „Demolition Man” Dolan, który kiedyś zastąpił Cronosa w Venom, a z Atomkraft wystąpił na słynnej edycji „Metal Battle 88” w katowickim Spodku. Trio (skład uzupełnia bębniarz Marc Jackson) ma na koncie dwie płyty: „Hell To The Holy” i wydaną wiosną 2013 „Crucified”. Zespół ze wszech miar godny uwagi i świetnie wypadający na żywo!

MASTER /USA/
W 2013 roku mija równo 30 lat odkąd legendarny basista i wokalista Paul Speckman powołał do życia w Chicago deathmetalową formację Master. Kapela wydała kultowe dla gatunku albumy „Master”, „On The Seventh Day God Created … Master” oraz „Collection Of Souls”. Dziś jej bazą są Czechy, gdzie Paul Speckman od lat mieszka, a trio uzupełniają czescy muzycy (Zdenek – perkusja i Alex – gitara). Master niestrudzenie objeżdża świat z koncertami i wciąż jest w dobrej formie, wciąż nagrywa udane płyty. Ostatnią z nich jest „The New Elite” z 2012 roku.

TANTARA /NOR/
TANTARA to norweska kapela trashmetalowa z miasta Vestfold. Członkowie tej kapeli to osobnicy urodzeni pomiędzy 1991 a 92 rokiem. Zespól zaistniał we wrzeniu 2009 roku kiedy perkusista Stian wspólnie gitarysztą Fredrikiem zdecydowali się ujawnić swój talent. Kolejni członkowie zespołu to gitarzysta Per. W 2010 roku do kapeli dołączył Bjarke – szkolny kolega Stiana i stał się oficjalnie pierwszym basistą formacji TANTARA.

Bilety w cenie: przedsprzedaż: 40 zł / w dniu koncertu: 50 zł, są już w sprzedaży online na tickets.soundrive.pl oraz w Klubie SPATiF (Sopot, ul. Boh. Monte Cassino 54) i Cafe Absinthe (Gdańsk, ul. Św. Ducha 2 /Teatr Wybrzeże/), w dniu koncertu bilety dostępne w kasie Klubu B90 (ul. Doki 1, GDAŃSK STOCZNIA)

Onslaught