Open’er Festival 2019: The Strokes i LP

Nowojorska grupa The Strokes oraz ukrywająca się pod pseudonimem LP amerykańska piosenkarka Laura Pergolizzi dołączyli do składu Open’er Festival 2019. Wcześniej ogłoszono udział m.in. The Smashing Pumpkins, Greta Van Fleet, Idles czy znanego z Jane’s Addiction gitarzysty Perry’ego Farrella z projektem Kind Heaven Orchestra. Open’er Festival 2019. odbędzie się w dniach 3-6 lipca na terenie lotniska Gdynia Babie Doły Kosakowo.

Grupa The Strokes powstała w 1998 roku i od tego czasu gra w niezmienionym składzie. Ich pierwszy album „Is This It” ukazał się w 2001 r., na całym świecie sprzedał się w ilości ponad 2,5 mln egzemplarzy. Zespół nagrał pięć płyt długogrających, ostania do tej pory to „Comedown Machine” z 2013 r.

LP czyli Laura Pergolizzi zadebiutowała w 1998 r. w ukrytym utworze „Cinderella” pochodzącym z płyty „Gentleman’s Blues” grupy Cracker. Muzyk tego zespołu David Loweryi wyprodukował jej debiutancki album „Heart-Shaped Scar”, który ukazał się w 2001 roku. 7 grudnia 2018 roku premierę miał jej piąty album o tytule „Heart to Mouth”.