PMGuitar GIG w Uchu

Centrum Gitarowe P.M.Guitar zaprasza na PMGUITAR GIG który odbędzie się 06.06.2012 (środa) w klubie Muzycznym Ucho w Gdyni ul. Św. Piotra 2. Początek koncertu godz. 19:00, a otwarcie bram zaplanowane jest na godzinę 18:30. Wstęp na imprezę 10 PLN.

Koncert objęty patronatem portalu rock3miasto.pl

PMGuitar GIG to jedna z propozycji Centrum Gitarowego P.M.Guitar. Koncerty z cyklu PMGUITAR GIG mają na celu przybliżenie postaci muzyków i zespołów poruszających się w rozmaitych stylach muzycznych a także ukazywać wszechstronność instrumentu jakim jest gitara. W pierwszej edycji będziemy mogli usłyszeć:

ProgEnergy (Poznań) – zespół powstał na początku 2009 roku z inicjatywy gitarzysty Łukasza „Luki” Kulczaka. W trakcie kilku miesięcy skład uzupełnili: Kacper Stachowiak (perkusja), Maciej Garbarek (gitara) i Łukasz Olenderek (bas).

ProgEnergy tworzy instrumentalną muzykę będącą połączeniem progresywnego metalu z elementami fusion. Na koncercie będą prezentować materiał z Epki „Nothing” oraz inne kawałki z pokręconymi rytmami i harmoniami. Nie zabraknie też kilka światowych hitów w lekko prze aranżowanych wersjach.
Strona zespołu: www.facebook.com/ProgEnergy

IND (Gdynia) – prezentuje muzykę rockową z elementami progresji pełną pasji, tajemniczości, delikatności i zarazem mocy przyprawioną etnicznymi frazami.
Niebanalne teksty, melodyjne refreny, zmiany rytmu i tempa, gitarowe kawalkady, przestrzenne sola w połączeniu z żeńskim wokalem dają słuchaczowi możliwość zanurzenia się w bezkresną muzyczną podróż.
Skład zespołu: Alina Lewandowska (vocal), Michał Paliwoda (gitary), Sebastian Chilewski (perkusja), Jakub Hinc (bas).

Debiutancki album zespołu „In Nomie Dei” ukazał się nakładem PMRecords 25.10.2011. W roku 2008 ukazał się krążek EP „Przyjdź”. Zespół jest laureatem festiwalu Song Of Songs w 2008 r. Oficjalna strona bandu www.i-n-d.pl

IND zagra pożegnalny koncert z basistą Jakubem Hincem który opuszcza skład po 5 latach wspólnego koncertowania.

Jako support wystąpią wyróżnione osoby, uczestnicy tegorocznych kursów gitarowych organizowanych przez CG P.M.Guitar. Podczas koncertu zostaną wręczone: dyplomy dla wszystkich uczestników kursu gitarowego oraz nagrody dla najlepszych gitarzystów tychże kursów. Imprezę sponsoruje P.M.Guitar – edukacyjne Centrum Gitarowe oraz Magazyn Gitarzysta fundator nagrody dla najlepszego ucznia Centrum Gitarowego PMGuitar.