Primal Scream w B90

29 listopada 2013 w ramach promocji nowego albumu „More Light” na jedynym koncercie w Polsce zagra brytyjska grupa Primal Scream.

Primal Scream /UK/

„To taki gigantyczny, epicki kawałek, który musiał się znaleźć na pierwszym miejscu na ‘More Light’. Słowa piosenki to krytyka młodych ludzi, popkultury, ale i muzyki, filmu, mody, sztuki, dziennikarstwa”.

„Żyjemy w ekstremalnych czasach, ale najwyraźniej nie znajduje to odbicia ani w muzyce, ani w sztuce. To trochę tak, jakby ludzie byli uśpieni, czy też odurzeni, albo mieli to gdzieś.”

Tak Bobby Gillespie komentuje „2013” , pierwszy utwór z nowej płyty Primal Scream, „More Light”, które ukazała się 13 Maja nakładem First International – własnej wytwórni muzyków, należącej do grupy Ignition Records.

„More Light”, 10 album studyjny Primal Scream, został nagrany w 2012 r. w Londynie i Los Angeles. Jego produkcją zajął się David Holmes.

Płytę, stanowiącą kolejny zwrot w historii grupy, nagrano po ostatniej, bardzo udanej trasie koncertowej odświeżającej hitowy album – „Screamadelica”. Podobnie, jak w przypadku tej perełki, „More lights” prezentuje nastrój, który zdaje się umykać wszelkim granicom.

Więcej informacji: www.b90.pl/koncerty/primal-scream/

PRIMAL SCREAM
Data: 29.11.2013
Godz: 19:00
Miejsce: Klub B90, GDAŃSK STOCZNIA
www.b90.pl/lokalizacja/

Bilety dostępne w sprzedaży online:
TICKETS SOUNDRIVE: tickets.soundrive.pl/pl/event/45

Przedsprzedaż: 90 zł / w dniu koncertu: 110 zł

primal scream