„Przyzwoita” grupy Majestic

W najbliższą niedzielę, 27 stycznia na antenie Radia Gdańsk odbędzie się koncertowa premiera najnowszego albumu „Przyzwoita” obracającej się w klimatach reggae i ska grupy Majestic. Grupa udostępniła do odsłuchu trzy piosenki z płyty:

PRZYZWOITA to dziecko, które pojawi się na świecie w ostatnią niedzielę stycznia w miejscu poczęcia – w Radiu Gdańsk. Ojciec nie znany, matka to gdański MAJESTIC. USG jednoznacznie wskazuje na to, że PRZYZWOITA to nie będzie zwykła, mała dziewczynka… czasami okaże wiele ciepła i miłości jednak jej żywiołem będzie skoczna zabawa w rytmie ska, a od czasu do czasu pokaże pazurki i podrapie tego, kto się do niej zbliży. Kto wytrzyma z nią niecałą godzinę będzie chciał zostać kolejną… a znajdą się i tacy, którzy zdecydują się na jej adopcję.


Program płyty:
01.Everybody Jestic
02. Bomba atomowa
03. Jedziemy
04. Przyzwoita
05. Banknoty
06. Połączmy nasze serca
07. Mi-ło-ś-ć
08. Bo ja chcę
09. Słowa, Słowa
10. Sterujący masami
11. Dajcie mi żyć
12. Spieszysz się
13. Alarm
14. Wielka moc II

Majestic to półfinalista drugiej edycji Must Be The Music (Polsat, jesień 2011) oraz laureat Ostróda Reggae Festiwal 2006. To także zwycięzca wielu ogólnopolskich przeglądów i konkursów. Na koncie zespołu znajduje się jedna płyta – „roop rege” (2007), a druga pt. „Przyzwoita” ukaże się na początku 2013 roku. To właśnie utwory z nadchodzącej płyty zadecydowały o sukcesie zespołu w programie MBTM. Zarówno utwór „Przyzwoita” i „Bo ja chcę” uzyskały wysokie noty od Jury (Adam Szataba, Łozo i Ela Zapendowska) oraz co najważniejsze spodobały się publiczności.

Przez wielu za najmocniejsze strony zespołu uważane są wystepy na żywo, a także żywiołowa sekcja dęta oraz różnorodność muzyczna wplatana w reggae i ska.

Majestic od 2004 roku intensywnie koncertuje i od tamtej pory na krajowych scenach wystąpił kilkaset razy. Oprócz tego można było ich zobaczyć także w Niemczech i w Anglii na międzynarodowych festiwalach muzycznych i kilku koncertach klubowych. Więcej o zespole: www.majestic.art.pl