Rival Sons w gdyńskim Uchu

Amerykańska grupa Rival Sons zagra 15 sierpnia 2017 r. w klubie Ucho w Gdyni. To nie będzie ich jedyny koncert w Polsce, dzień wcześniej wystąpią we Wrocławiu.

Ten amerykański zespół, inspirujący się hard-rockiem i bluesem, powstał w 2008 roku. Pierwszy materiał grupy zatytułowany „Before The Fire” powstał rok później. W 2010 roku muzycy podpisali kontrakt płytowy z wytwórnią Earache Records, a wynikiem tej współpracy był krążek „Pressure & Time”. Rival Sons to grupa znana przede wszystkim z wyśmienitych koncertów. Nazywają ich nawet najlepszą koncertową kapelą świata.

RIVAL SONS
15.08 Ucho / Gdynia
godz. 19:30
Bilety: 
95 zł pwevents.pl
100 zł Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, Rocky Shop
105 zł w dniu koncertu
FB https://www.facebook.com/events/844771922358735/

Gitarzysta Scott Holiday od długiego czasu szukał czegoś, co wpasuje się w jego psychodeliczne postrzeganie zamazanych riffów garażowego rocka. Nagle wszystko nabrało sensu, gdy bluesowy wokalista i songwriter Jay Buchanan porzucił solową karierę i na dobre zajął się rock’n’rollem. Jak powiedział sam Holiday, ich spotkanie było dziełem przypadku. Podczas rutynowego przeglądania Internetu natknął się na wokalistę, którego poszukiwał przez ostatnie 12 lat swojego życia. Dalej już poszło z górki. Jay został zaproszony na nagranie wokalu do debiutanckiego „Before the fire” i na dobre zagrzał miejsce w zespole. Efektem współpracy jest 6 albumów i ciągle rosnąca popularność kapeli.