Medebor z nową płytą „Dark Eternal”

Gdańska grupa metalowa Medebor poinformowała, że 31 sierpnia 2017 r. premierę będzie miał ich najnowszy album zatytułowany „Dark Eternal”. Płyta będzie utrzymana w typowym dla nich, doom/gothic metalowym stylu nawiązującym do wczesnej twórczości takich zespołów jak Paradise Lost czy Tiamat.

Medebor – Dark Eternal

01. Forest of Deranged
02. Oblivion Came So Quiet
03. In the Eve of Gehenna
04. Never to Be Forgotten
05. Pray Nightfall
06. Desolation Will Be Mine
07. Soul Dwells on Crimson Veil
08. In the Shrine of a Pale Moon

skład:
Andrzej Bucikiewicz – wokal
Jarosław Pieczonka – gitara
Maciej Boroś – gitara
Michał Kijewski Bass – gitara basowa
Tadeusz Dobrzyński – perkusja

Album będzie dostępny jako limitowany do 500 kopii jewelcase cd. Płytę już można zamówić na store.vianocturna.com

Medebor został założony w 1997 przez Andrzeja i Jarka w Gdańsku. Pod koniec 1998 skład został skompletowany po dołączeniu Michała, Maćka i Karola Jankowskiego.

W tym składzie Medebor nagrał dwa demo CD – “Stars Of Oblivion” (1999) i “Last Dream” (2000). Oba wydawnictwa zostały ciepło przyjęte w polskim I europejskim undergroundzie dzięki wielu recenzjom i koncertom.

W połowie 2000 roku Karol Jankowski został zastąpiony przez Arka. Z nowym perkusistą zespół rozpoczął pracę nad nowym materiałem, debiutanckim albumem “Phantasma” wydanym w 2003 roku przez Apocalypse Productions.

W 2004 Arek postanowił opuścić zespół. W latach 2004-2010 Mateusz Lubawski zagrał z zespołem wiele koncertów będąc odpowiedzialnym za perkusję.

Na początku 2011 po powrocie Arka na stanowisko perkusisty, Medebor zaczął przygotowywać muzykę do kolejnego pełnego albumu nagranego między lutym a majem 2012 roku , noszącego tytuł “A Taste Of Insanity”. Album został wydany w listopadzie 2012 roku nakładem niemieckiej Legacy Recors.

W 2013 nakładem Tribe Of Doom Records ukazała się reedycja „Stars Of Oblivion/Last Dream” jako split CD.
W 2014 Tribe Of Doom Records wydała reedycję płyty „Phantasma” oraz EP „Equilibrium” (dwa niepublikowane utwory +Slleping Beauty – Tiamat cover).

W 2015 rek Lewandowski odszedł z zespołu. Bez perkusisty zespół rozpoczął pisanie nowego materiału.
W 2016 zespół nagrał swój trzeci album „Dark Eternal”. Już po nagraniach do zespołu dołączył nowy perkusista Tadeusz Dobrzyński.

„Dark Eternal” zostanie wydana 31 sierpnia 2017 roku przez wytwórnię Via Nocturna.