Robert Brylewski nie żyje

Wczoraj wieczorem na profilach FB grup Izrazel i Kryzys pojawiła się informacja, że w wieku 57 lat w Warszawie zmarł Robert Brylewski. Muzyk przez ostatnich dwanaście lat związany był z Gdańskiem. Jak informuje trojmiasto.pl, Brylewski od kilku tygodni przebywał w śpiączce spowodowanej komplikacjami po napadzie i ciężkim pobiciu na początku tego roku.

Z wielkim żalem powiadamiamy, że dziś rano, po kilkutygodniowej śpiączce, spowodowanej ciężkim urazem zmarł Robert Brylewski. Nasz tata, partner, syn, przyjaciel, dowódca naszych międzygalaktycznych i muzycznych podróży. Prosimy o uszanowanie naszej prywatności w tym trudnym czasie.
Rodzina

fot. Silar, Wikimedia Commons, CC-BY-SA-3.0

Robert Brylewski urodził się 25 maja 1961 r. Był liderem takich grup jak Kryzys, Brygada Kryzys i Izrael. W 1984 był jednym ze współzałożycieli zespołu Armia, którego był gitarzystą do 1993 r. W latach ’90 współtworzył Falarek Band czy yassowe zespoły The Users (ze Świetlickim, Tymańskim, Olterem, Kurtisem i Trzaską), Dyliżans i Poganie (z Tymańskim). W 2011 roku w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku Robert Brylewski świętował 30-lecie swojej kariery muzycznej. W 2012 roku premierę miała jego autobiografia napisana w formie wywiadu przeprowadzonego przez Rafała Księżyka.