Roman Bereźnicki czwartym członkiem Lipali

Roman Bereźnicki został czwartym członkiem grupy Lipali. Zespół w poszerzonym składzie rusza w marcu trasę. Zagra pierwsze utwory z nadchodzącej płyty i dobrze znane kawałki w nowej aranżacji.

lipali
Fot. Michał Szlaga

Roman Bereźnicki to lider i wokalista zespołu Lecter. Przygodę z muzyką zaczął w połowie lat 90. Jak sam mówi, wychował się na kawałkach Tomka Lipnickiego. Inspirowany brzmieniem Davida Bowie, Ministry i Faith No More, tworzy alternatywny rock z elementami electro. Z powodzeniem łączy ostre rockowe riffy z melodyjnym wokalem. Na co dzień mieszka w Opolu, kilkaset kilometrów od Trójmiasta, ale miłość do muzyki okazała się silniejsza niż trudy częstych podróży. „Lipę” Czwarty zna nie od dzisiaj – Lecter wielokrotnie koncertował z Lipali i Illusion, a Tomka zaprosił do gościnnego występu w singlu „Wielki Wóz”.

– Są cztery pory roku, cztery strony świata i cztery żywioły. Czterech pancernych, cztery kąty i cztery instrumenty, na których gramy. My też w końcu postanowiliśmy znaleźć czwartego do brydża – mówi Tomasz Lipnicki.

Pierwszy koncert Lipali w czteroosobowym składzie odbędzie się 19 marca w krakowskim klubie Fabryka. Usłyszymy na nim pierwsze dźwięki z nowej płyty, którą zespół zacznie nagrywać latem. Nie zabraknie też starych, dobrze znanych kawałków w nowym brzmieniu, bo zaaranżowanych na dwie gitary.

Trasa obejmie następujące miasta:
2015-03-19 Kraków, Klub Fabryka
2015-03-20 Rybnik, Kulturalny Club
2015-03-22 Gdynia, Klub Atlantic
2015-03-27 Wrocław, Stary Klasztor
2015-03-28 Świdnica, Klub Bolko
2015-03-29 Kępno, Klub Gramofon