Sabaton gościem widowiska w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku

UPDATE 01.09.2019 Sabaton odwołał swój występ w Gdańsku z powodu wypadku samochodowego.

Szwedzka grupa Sabaton będzie gościem specjalnym widowiska muzycznego „Tak zaczęła się wojna” 1 września 2019 r. o godz. 20:00 przed Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Na scenie wystąpią też Bovska, Krzysztof Cugowski, Piotr Cugowski, Grzegorz Hyży, Ralph Kamiński, Dawid Kwiatkowski, Michał Kowalonek, Margaret, Natalia Nykiel, O.S.T.R, Janusz Radek, The Dumplings, Warszawska Orkiestra Sentymentalna i Tomasz Szymuś Orkiestra. Bilety w cenie 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy) są dostępne w kasach Muzeum i na stronie internetowej bilety.muzeum1939.pl

Przypomnijmy, że Sabaton miał okazję gościć kilkukrotnie w Trójmieście. Po raz pierwszy zagrali 11 listopada 2008 r. w gdańskim CSG, 3 kwietnia 2009 r. wystąpili w klubie Ucho w Gdyni, 1 września 2011 r. ponownie koncertowali w CSG, a 27 lutego 2017 r. w Ergo Arenie.

„Tak zaczynała się wojna” – pozornie neutralny tytuł kryje w sobie wszystko to, co zdarzyło się we wrześniu 1939 roku – walkę o przetrwanie, lęk, rozpacz, bezsilny gniew ludzi, którym odebrano prawo do normalnego życia, ale równocześnie heroizm Polaków i bestialstwo okupantów, którzy wcześniej przygotowywali się do eksterminacji ludności polskiej. Widowisko będzie oparte o utwory pokazujące tragedię wojny. Piosenki zaprezentowane podczas koncertu będą przygotowane w oparciu o wiersze polskich współczesnych poetów. Dodatkowo w ramach widowiska zostaną wykorzystane fragmenty historycznych dialogów i autentycznych dokumentów oraz historie pojedynczych ludzi, cywilnych bohaterów. Zaprezentują je najwybitniejsi współcześni artyści – gwiazdy rodzimej sceny muzycznej. Koncert będzie składał się z kilkunastu części, które przedstawią historię polskich miast-symboli, dotkniętych największą tragedią XX wieku.