Sautrus wydaje nowy album „Anthony Hill”

Grupa Sautrus poinformowała, że ich drugi album zatytułowany „Anthony Hill” będzie miał swoją premierę w maju 2017 r. nakładem Pink Tank Records. Płytę promuje utwór „Synopticon”, do którego nakręcono teledysk:

Sautrus to kapela grająca ciężki psychodeliczny rock. Pochodzi z północnej Polski i została założona w 2010 roku. Łączy ze sobą elementy późnych lat 60′ z nowoczesnością, tworząc unikalną i charakterystyczną muzykę, docenianą przez fachowe pisma i znanych blogerów na całym świecie. Sautrus nagrał dotychczas dwa albumy: EP „Kuelmaggah misticism”(2012) oraz LP „REED: Chapter One”(2014 – Pink Tank Records). Mają za sobą trasy w Polsce, w Niemczech, Belgii, Holandii, Francji i Austrii. Do tej pory dzielili scenę z takimi kapelami jak: Ampacity, Belzebong, Blues Pills, Dopelord, Grandloom, Greenleaf, Mars Red Sky, Planet of Zeus, czy Samsara Blues Experiment i Uriah Heep.

W maju 2017 wyjdzie kolejny album wydany wspólnie z Pink Tank Records, zespół wyjeżdża na ponad dwutygodniową trasę po Polsce, Niemczech i Czechach, jej zwieńczeniem będzie koncert i Release Party w gdańskim B90, 28.05.2017.

Sautrus / fot. Oskar Szramka