Sic! wydali debiutancki album „Wrzawa”

Nu metalowa grupa sic! wydała w czerwcu debiutancki album zatytułowany „Wrzawa”. Płyta została nagrana pod okiem Dawida Gorgolewskiego w Osso Studio, a promuje ją piosenka „Produkt Uboczny”. Póki co album można zamawiać w wersji fizycznej prosto od zespołu, w późniejszym okresie materiał pojawi się w serwisach streamingowych.

sic wrzawa

Lista utworów:
1. Nic Więcej
2. Produkt Uboczny
3. Czasem
4. Rój
5. Kraty
6. Nie mów mi
7. Bref
8. Martwota
9. Podzieleni
10. Skaza

Płyta została nagrana w składzie:
Marek Stąsiek – wokal / teksty
Marcin Kloc – gitara prowadząca
Adam „Wilk” Marczyński – gitara rytmiczna / wokal wspierający
Marceli „Leli” Szczepkowski – gitara basowa
Dariusz „Suchy” Bartylak – perkusja

Zespół sic! powstał w 2017 roku w Gdańsku, założyli go wokalista Marek Stąsiek oraz perkusista Dariusz Bartylak. Niskostrojone gitary, wyrazisty bas, dynamiczna perkusja oraz wszechstronny wokal to główne elementy charakteryzujące twórczość grupy. sic! łączy w swojej twórczości takie gatunki jak nu metal, rapcore i grunge. Ich głównymi inspiracjami muzycznymi są Korn, Illusion, Rage Against The Machine czy Kazik Na Żywo.

Muzycy sic! o płycie „Wrzawa”

Marek Stąsiek (wokal):
Uważam, że wszyscy wykonaliśmy kawał dobrej roboty. Utwory, które znajdują się na tym albumie były dopieszczane przez około trzy lata wspólnego grania. Robiliśmy wszystko w swoim tempie i zgodnie z własnymi przekonaniami. Plany mocno pokrzyżowała nam pandemia oraz inne zdarzenia losowe, po drodze napotkaliśmy wiele innych trudności, jednak w końcu dopięliśmy swego.

Dariusz „Suchy” Bartylak (perkusja):
Słuchanie albumów moich ulubionych wykonawców zawsze budzi we mnie sporo emocji, ale nigdy nie przypuszczałem, że nagrywanie w studiu to taka ciężka robota. Od kiedy znalazłem się po drugiej stronie, to z ogromnym szacunkiem chylę czoło po same pięty dla wszystkich artystów. Dziękuję moim kolegom i realizatorowi nagrań za to wspólne doświadczenie, które mam nadzieje zaowocuje u słuchaczy podobnymi doznaniami jakich ja mam okazję doświadczać przy odkrywaniu studyjnych nagrań.

Adam „Wilk” Marczyński (gitara):
Płyta, którą spreparowaliśmy ma dla mnie kilka wymiarów. Pierwszy, to wymiar spełniającego się marzenia z czasów licealnych, kiedy to pierwszy raz złapałem gitarę akustyczną za gryf. Pojawiały się pierwsze myśli o własnej twórczości, zamiast grania cudzego repertuaru. Drugi wymiar, to sposób na wymianę swoich emocji. Każda próba, koncert, a teraz płyta, jest to nieopisywalna dla mnie chwila czegoś elektryzującego. Czegoś, co niesie bez poczucia codziennej przyziemności. Trzeci wymiar, to po prostu możliwość tworzenia i umacniania się w tym co robimy jako Sic! i każdego z osobna. Cały czas dojrzewamy w tym, co robimy i przez to stajemy się mądrzejsi i coraz lepsi, czego owocem jest ów krążek. Gatunek naszej muzyki można określić różnie, dlatego sam tego nie oceniam. Po prostu chciałem by wszystko „żarło” tłustym riffem, który „sieje” z głośnika nie tylko na żywo, ale też z albumu „Wrzawa”.

więcej o zespole: www.facebook.com/sic3city

Zespół Sic
fot. Kobaru