Soulfly zagra w klubie B90

Firma PW Events poinformowała, że w czerwcu trzy koncerty zagra w Polsce grupa Soulfly. Zespół wystąpi w Poznaniu (14.06), Wrocławiu (15.06) i Gdańsku (16.06 w klubie B90). Trasa odbędzie się w ramach promocji najnowszego albumu „Savages”, który ukazał się we wrześniu ubiegłego roku. „Savages” to z jednej strony etniczny groove znany z pierwszych płyt zespołu, a z drugiej mocne thrashowe czy deathmetalowe akcenty przywołujące na myśl krążki „Dark Ages” czy „Omen”.

Przypominamy, że będzie to druga wizyta Maxa Cavalery w Trójmieście. Soulfly zagrało w klubie Parlament w Gdańsku 12 września 2012 roku w ramach promocji poprzedniego krążka „Enslaved”.

16.06.2014 – Soulfly, Klub B90, Gdańsk
bilety: 70zł (przedsprzedaż), 80zł (w dniu koncertu)
do nabycia: tickets.soundrive.pl, Cafe Absinthe (Gdańsk, św. Ducha), Stacja DeLuxe (Gdańsk Wrzeszcz), Śródmieście (Gdynia, ul. Mściwoja 9)

Soulfly pod wodzą Cavalery – jednego z najważniejszych frontmanów w historii muzyki metalowej – od ponad piętnastu lat kroczy swoją ścieżką, umiejętnie wyznaczając trendy i jednocząc fanów death czy thrash, ale i nu-metalu czy hardcore’a. Jest to też zespół dużo bliższy korzeniom lidera poprzez liczne nawiązania do duchowości, jak również dźwięków pochodzących z Ameryki Południowej. Taka mieszanka stylów i głęboko zakorzeniony temperament świetnie przekłada się na jakość i żywiołowość koncertów, o czym polscy fani niejednokrotnie mieli okazję się przekonać.

soulfly