Evilution – Race Of Hate

Evilution to projekt Jacka Rybczyńskiego, gitarzysty znanego z hard rockowego Animagnetical, którego wspomagają koledzy z lokalnej sceny. Materiał na „Race of Hate” jest dość krótki – zawiera cztery utwory, w tym jeden instrumentalny. Są one oparte na klasycznym, metalowym graniu, zakorzenionym przede wszystkim w thrashu.

W dwóch utworach („Race Of Hate” i „Ultimate Destnation”) za wokale odpowiada Sebastian „Bob” Mazurowski, kolega Jacka z Animagnetical. Jego mocny i melodyjny głos bardzo dobrze komponuje się z muzyką Evilution. W „The Fear Is Rising” z kolei obowiązki wokalisty przejmuje Piotr Czaja (ex-Pleroms Gate). Nie wypada źle, jednak na dłuższą metę w takim graniu jego growl jest zbyt monotonny.

„Race of Hate” od strony muzycznej specjalnie nie zaskakuje – wszystko to już było ograne wzdłuż i wszerz tysiące razy, żaden fragment nie przykuł mnie na dłużej. Ciekawiej robi się za to po wczytaniu w teksty, które w większości odstają od typowych metalowych liryk. Tytułowy utwór nawiązuje do Śródziemia z książek Tolkiena i obecnych tam sił zła. „The Fear Is Rising” ma formę modlitwy o nowe, lepsze życie, a „Ultimate Destination” mówi o Gdańsku i historii miasta – głównie o II wojnie światowej i Solidarności.

evilution race of hate
skład:
Jacek Rybczyński – gitara, gitara basowa
Sebastian Mazurowski – wokal
Piotr Czaja – wokal
Michał Łysejko – perkusja
Bartłomiej Zdybel – perkusja
Marcin Wysoczan – gitara
Zbigniew Langer – gitara

1. Race Of Hate
2. Before The Battle
3. The Fear Is Rising
4. Ultimate Destnation