Teledysk „Wide Eyes Open” od Chassis

Gdański zespół Chassis ukończył pracę nad teledyskiem do utworu „Wide Eyes Open”, który promuje wydany we wrześniu album „Social Distortion”. Za realizację klipu odpowiadają Tomasz Łuczyc-Wyhowski i Janusz Kownacki. Mecenasem produkcji jest Nadbałtyckie Centrum Kultury w Gdańsku.

Większość zdjęć do teledysku powstała dzięki uprzejmości Nadbałtyckiego Centrum Kultury w gdańskim kościele Św. Jana. – Nagrywaliśmy klip w kościele, ale nie dlatego że chcieliśmy dokonać jakiejś profanacji. Po prostu podobało nam się jego wnętrze. – opowiada wokalista Michał Gabryelczyk. – Część zdjęć powstała też w ruinach na Ołowiance. Pamiętam, że kręciliśmy je o 7:30 rano i było nam strasznie zimno. Mam nadzieję, że fanom będzie się podobało, bo wtedy nasze starania nie pójdą na marne – dodaje.

Drugi album Chassis „Social Distortion” powstawał 3 lata i znajduje się na nim w sumie 12 utworów, w tym „Wide Eyes Open”, „Healed” i „Never Give Up” znane dobrze słuchaczom AntyRadia i Eski Rock. Grupa poszukując odpowiedniego brzmienia swojej płyty zawędrowała aż do Londynu, by w studiu 4dsounds zmiksować nowy materiał u gitarzysty formacji Tesseract.