Testament w gdańskim klubie B90

Amerykańska grupa thrash metalowa Testament zagra we wtorek 2 czerwca 2015 w klubie B90 w Gdańsku. Dzień później zespół wystąpi w Krakowie. Na koncertach usłyszymy zarówno materiał z nadchodzącego, długo oczekiwanego albumu jak i największe klasyki zespołu. Bilety w cenie 70 zł (I pula) / 80 zł (II pula) / 90 zł (w dniu koncertu) do nabycia na tickets.soundrive.pl.

TESTAMENT (USA) thrash metal:
Metallikę, Slayera, Anthrax i Megadeth wymienia się jako tych największych w thrash metalu. Tuż za nimi jest kilka innych znakomitych kapel, a jedną z nich jest na pewno kalifornijski Testament. Kapela, która położyła fundament pod techniczny, melodyjny thrash metal. Która ma jednego z największych i najbardziej charakterystycznych frontmanów gatunku, Chucka Billy’ego, oraz jednego z najlepszych thrashowych gitarzystów, Alexa Skolnicka.

Testament powoli zbliża się do jubileuszu 30-lecia istnienia, ale na laurach bynajmniej spoczywać nie zamierza. Ostatnie zamieszanie ze składem, odejście Grega Christiana i atmosferze oskarżeń o niezbyt uczciwy podział dochodów, nie zaszkodziły kapeli. Chuck, Alex i Eric Peterson ponownie dokooptowali wielkiego wyjadacza metalowych scen, Steve’a DiGiorgio, i już z nim nagrają nowy materiał oraz ponownie zawitają do Polski. Strach się bać, jak zabrzmi następca „Dark Roots Of Earth” z sekcją rytmiczną DiGiorgio/Gene Hoglan… Jedno jest pewne, dostaniemy porcję thrashowych klasyków z czasów kultowych „Legacy „, „The New Order” i „Practice What You Preach”, przemieszanych z najlepszymi kawałkami, jakie Testament nagrał od czasu powrotu do składu Skolnicka. Jak doskonale wiemy, w Polsce gra im się wybitnie dobrze, a przyjęcie polskich fanów za każdym razem robi na Amerykanach wielkie wrażenie. Raczej nie ma mowy, by tym razem było inaczej. Żeby was nakręcić jeszcze bardziej dodamy, że Gene zdradził, iż nowy materiał klimatem i mocą będzie przypominał genialny „The Gathering”. I jak, wystarczająco podjarani?


testament