TKM to power popowy zespół z Sopotu, który zdecydował się powierzyć los nowego krążka w ręce fanów. O wydaniu pierwszej płyty długogrającej w dorobku zespołu zdecyduje powodzenie akcji crowdfundingowej, prowadzonej za pomocą popularnej platformy Polak Potrafi.
Szóstka trójmiejskich muzyków ma już na koncie dwie płyty EP, jednak teraz bardzo chciałaby, aby do tego zestawu dołączył pierwszy album z prawdziwego zdarzenia, czyli longplay. Tym bardziej, że wydanie piosenek w takiej formie ułatwi ich promocję oraz dotarcie do stacji radiowych. Z własnych środków pokryli już część prac w studio, niestety, potrzebują wsparcia, aby dotrzeć do mety. Motywowani sukcesami innych projektów na Polak Potrafi, wybrali formę ufundowania krążka poprzez crowdfunding. Innymi słowy, o losach wydawnictwa zadecydują internauci, którzy, w zamian za unikalne nagrody, będą mieli możliwość wesprzeć projekt.
Na płycie, której premiera planowana jest na jesień bieżącego roku, znajdzie się kilkanaście piosenek, zrealizowanych w sopockim studio Ramtamtam. Będą to wybrane, najlepsze numery z poprzednich mini-albumów w zremasterowanej formie oraz zupełnie nowe kompozycje. Album promować będzie singiel „Porcelanowa laleczka”, nagrany z udziałem trójmiejskiego rapera Damiana „Czapy” Majewskiego. Słowem: kilkadziesiąt minut przebojowej, power popowej muzyki, w której słychać echa Beatlesów oraz Elvisa Costello.
TKM obecny jest na trójmiejskiej scenie już od siedmiu lat. Twórczość i występy sopocian charakteryzuje przebojowość, ale i humor i dystans do samych siebie, o czym świadczy popularny teledysk do singla „Lafiryndy będą” (ponad 70 tys. odsłon na YouTube).
Crowdfunding to coraz bardziej popularna forma finansowania społecznościowego. Każdy zespół, który wybiera takie rozwiązanie, poddaje się weryfikacji internetowego Tłumu: to on zdecydują, czy produkt (płyta, teledysk, trasa koncertowa) zasługuje na wsparcie. Sponsor nie wpłaca darowizny, ale równowartość nagrody, którą stanowić może wszystko: od płyty, będącej celem zbiórki, po prywatny koncert. Z kolei muzycy otrzymują środki finansowe tylko i wyłącznie po uzyskaniu całej kwoty – w przeciwnym razie pieniądze wracają do darczyńców. Za pomocą Polak Potrafi ufundowane zostały już płyty takich trójmiejskich zespołów jak Popsysze, Spoiwo czy The Shipyard.