Zwycięzcy plebiscytu Płyta roku 2025 w Trójmieście

Zakończyliśmy głosowanie w plebiscycie Płyta roku 2025 w Trójmieście, w którym do wyboru mieliście 57 nominowanych albumów. Pierwsze miejsce zajęła grupa Lumpex’75 za płytę „30 lat po wojnie” (recenzja) zdobywając w sumie 17,9% Waszych głosów. To ich druga wygrana – w 2016 roku zdobyli pierwsze miejsce za „Sen Wariata”. Tuż za Lumpexami uplasował się Babinski z płytą „Szczerze?” (recenzja) z 13,9% głosów, a trzecie miejsce i 9,6% głosów zdobył krążek Xificurk „1096”.

Poprzedni zwycięzcy plebiscytu Płyta roku w Trójmieście:
2024 – Paralyzed Till Summer „Dawn”
2023 – Homen „Lazarus Syndrome”
2022 – Chrust „Chrust”
2021 – Aleph „Kairos”
2020 – Bruno Światłocień „Droga”
2019 – Neuroina „Neuroina EP”
2018 – Nobility Stalk „Taedium Vitae”
2017 – The Moon „Nów”
2016 – Lumpex’75 „Sen Wariata”
2015 – The Fruitcakes „Cukier, ciastka, miłość!”
2014 – The Plague „The Plague”
2013 – Bruno Światłocień „Czerń i Cień”
2012 – Wolny Przedział „Śpiew to życie”