Pastry – Voices EP

Kiedy Pastry opublikowały jesienią 2022 roku debiutancki album „Cyan Fabrics With Stains On Them”, to nie mogłem się nadziwić ogromnym skokiem jakościowym jaki dzielił ten materiał od wydanej rok wcześniej debiutanckiej epki „Band Apart”. Co prawda w przypadku ich najnowszego mini albumu „Voices”, aż tak mocno do przodu nie poszli, ale od pierwszych dźwięków czuję dalszy postęp. Z każdym kolejnym wydawnictwem są coraz lepszym zespołem.

Tym razem Pastry postanowiły zaprosić do nagrań gości. Porcje nostalgii dodały Hanna Went i Agatka Mierzwa. Zresztą „Soil” z udziałem tej drugiej to najlepsza piosenka ma płycie. Tutaj alternatywa łączy się z post rockiem, a nad całością, szczególnie w końcówce unosi się niesamowity klimat. „Stay” nagrany z Pawlackiem i Kajetanem Dulianem to utwór z shoegaze’owym duchem, a „Słuch” z udziałem Próżni to skoczny, punkowo-grungowy numer, ale również i to pasuje do dominującej, lirycznej całości.

Szkoda, że „Voices” to tak krótki materiał, ale można go traktować jako zajawkę tego, do czego Pastry będą zdolne w przyszłości jeśli nadal będą się tak ciekawie rozwijać muzycznie. To jedna z najciekawszych grup lokalnej sceny alternatywnej i warto śledzić ich poczynania.

skład:
Pascal Buła – gitara basowa, wokal
Marcel Bańka – gitara, wokal
Cezary Polak – gitara
Alicja Lisowiec – perkusja

1. Blue (feat. Hanna Went)
2. Stay (feat. Pawlack & Kajetan Dulian)
3. Słuch (feat. Próżnia)
4. Soil (feat. Agatka Mierzwa)

strona internetowa: www.facebook.com/pastrymuzyka