White Starlite – Sadly Ever After

Pamiętacie jeszcze grungowy, kobiecy zespół Destuctive Daisy? Wokalistka tego zespołu powróciła z nowym składem w postaci White Starlite. Tym razem przeniosła się z piwnicy Seattle lat ’90 na teren Wielkiej Brytanii lat ’80 i sceny gatunku shoegaze. Całe szczęście, że spotkała na swojej drodze Igora Górskiego odpowiedzialnego za muzykę White Starlite, bo dobrze się odnalazła w takich nostalgicznych rejonach.

„Sadly Ever After” to pełna smutku płyta, która co ciekawe urzeka nie jesiennym chłodem, ale letnią bryzą i słonecznym klimatem słonecznego, leniwego poranka. Jesteście w stanie wyobrazić sobie smutne piosenki na Hawajach? Właśnie takie było moje pierwsze skojarzenie z muzyką zawartą na debiutanckim materiale White Starlite. Nad Bałtykiem też miewamy ładną pogodę, a Gdynia zwana jest „miastem z morza”, więc może pasować to też do naszej strefy klimatycznej. Poszczególne piosenki zawarte na „Sadly Ever After” snują się leniwie, całość prowadzi stonowana, powłóczysta gitara, a wisienką na torcie jest głos Audri. Dziewczyna potrafi być jednocześnie zamulająca i nostalgiczna, ale równocześnie pełna mocy, wcale nie ma się ochoty pociąć najbliższym ostrym narzędziem czy rzucić wszystkiego i schować się pod kocem, ale chce się dalej słuchać jej hipnotycznych opowieści.

W zasadzie o „Sadly Ever After” nie można nic złego powiedzieć oprócz tego, że grają dość zachowawczo, brakuje mi w tym jeszcze takiego ostatecznego szlifu i czuć, że jeszcze nie rozwinęli w pełni skrzydeł. White Starlite są pełnym uroku brzydkim kaczątkiem, z którego dopiero może wyrosnąć coś naprawdę ciekawego. Na tę chwilę mają jednak dobry start i jeśli starczy im zapału na dalsze granie, to może być jeszcze z tego sporo ciekawej muzyki. Do roboty szanowna pani i szanowni panowie, z chęcią się przekonam na co was naprawdę stać :)

skład:
Audri Jean – wokal
Igor Górski – gitara
Mateusz Szygi Szyguła – gitara basowa
Wojtek Chmielewski – perkusja

1. Anything You Want
2. The Youngest Criminal
3. Million Dollars
4. Ultraboring
5. Blue Lagoon
6. Rid of Her