Gdańsk Tattoo Konwent 2015 (Amber Expo, 25-26-07-2015)

Tatuaż jest formą modyfikacji ciała polegającą na wprowadzeniu tuszu do skóry właściwej w celu zmiany jej pigmentu. Niewątpliwie wykonywanie tatuażu nie jest łatwą sztuką. Można było się o tym przekonać podczas siódmej już edycji imprezy Gdańsk Tattoo Konwent.

gdansk tattoo konwent 2015 5

Hala Amber Expo podzielona została na alejki, przy których rozstawione były stanowiska poszczególnych studiów tatuażu. Na końcu pomieszczenia znajdowała się scena. Na konwencie zebrało się około 140 artystów z kilkudziesięciu placówek z całego kraju. Swoje umiejętności „na żywo” prezentowali popularni i sprawdzeni, jak np. Rock&Roll Tattoo, jak również świeżo upieczeni, m.in. Monkey Mandala z Gdańska. Przed imprezą można było umówić się z wybranym tatuażystą i podczas sesji na konwencie zrobić tatuaż. który brał udział w późniejszym konkursie.

gdansk tattoo konwent 2015 3

Konkursy podzielone były na kategorie: tatuaż duży czarno-szary, mały kolorowy, duży kolorowy, mały czarno-szary, związany z morzem i tradycyjny klasyczny. Oprócz konkursów na najlepsze prace, na scenie mogliśmy podziwiać Marlene Kiepke, która zaprezentowała zebranym akrobatykę powietrzną. Była zawieszona na łańcuchu bez żadnej asekuracji. Z kolei występ Miss Crash zebrał pod sceną największą liczbę osób. Performance Miss Crash polegał na podwieszeniu się na hakach tylko za skórę na łopatkach. Artystka wisiała nad sceną wykonując wymyślne figury. Ten zapierający dech w piersiach wykon na pewno na długo zapadnie w pamięci uczestników.

gdansk tattoo konwent 2015 2

Jak co roku nie zabrakło również oprawy muzycznej. Pierwszego dnia na scenie pojawił się znany trójmiejski zespół Kontrabanda, a zaraz po nim raper Kękę, natomiast drugiego dnia wystąpiła grupa Nagrobki oraz coś dla fanów mocniejszego uderzenia – szczeciński streetpunkowy The Analogs.

gdansk tattoo konwent 2015 1

Na zewnątrz przez cały czas trwania imprezy, dla zgłodniałych, stał zastęp foodtrucków oraz grill z kiełbaskami, bigosem i kaszanką. A dla spragnionych nie zabrakło zimnego piwka, czy nawet cydru w różnych smakach.

Przez 2 dni przewinęło się przez Halę Amber Expo kilka tysięcy miłośników tatuażu, widać było, że niektórzy z obecnych nie od wczoraj „ubierają” swoje ciało. Organizacyjnie dopięte wszystko na ostatni guzik. Żadnych obsuw, czy innych dziwnych niespodziewanych sytuacji.

gdansk tattoo konwent 2015 4

Impreza Gdańsk Tattoo Konwent 2015 była na pewno idealną okazją dla niezdecydowanych na rozpoczęcie przygody z tatuażem. Nie trzeba się zachwycać zachodnimi pisemkami i fotkami wytatuowanych gwiazd, ponieważ nasi krajowi artyści naprawdę wiedzą do czego służy tusz i maszynka, a ich prace stoją na wysokim poziomie. Dobrze, że Gdańsk posiada w swoim „pakiecie imprez” tak oryginalne i profesjonalnie przygotowane wydarzenie, które cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

tekst: Thomas / foto: Victoria Linerv

fot: Victoria Argenthttps://www.rock3miasto.pl/relacje/gdansk-tattoo-konwent-2015-amber-expo/

Posted by rock3miasto.pl on 28 lipca 2015