Lazarus Sign (Gdynia, Rockz 29-07-2011)

W piątek 29 lipca odbył się debiutancki koncert deathmetalowego zespołu LazarusSign w gdyńskim klubie Rockz. Zespół dowodzony przez charyzmatyczną wokalistkę Paulinę, która jest także gitarzystką, zabrał nas na 30 minut w podróż do krainy opanowanej przez death metal. Już po pierwszych dźwiękach wiadomo było, że nie mamy do czynienia z raczkującą undergroundową kapelą, lecz z zespołem, który już coś sobą reprezentuje. Muzycy LazarusSign nie są nowicjuszami na scenie i ciężko pracowali nad swoim materiałem.

Death metalowy LazarusSign został założony w sierpniu 2009 roku z inicjatywy czterech muzyków poruszających się w klimatach death metalowych, mathcore’owych, deathcore’owych i innych. Muzyka tworzona przez LazarusSign jest mieszanką tradycyjnego death metalu i nowoczesnego podejścia do tej muzyki.

Nazwa zespołu odnosi się do medycznego pojęcia związanego z odruchem pośmiertnym. A dlaczego taka nazwa? Głównie dlatego, że jest unikalna, mało znana i nie kojarzy się od razu z czymś konkretnym, a jednocześnie nawiązuje do tematyki śmierci.

Skład:
Paulina Piotrowska – wokal, gitara (ex-The Wrath)
Wojciech Miga – gitara
Marcin Zięba – perkusja
Krzysztof Iwaniuk – gitara basowa (także w Chrest)