Tribute to Pearl Jam Unplugged (Gdańsk, Wydział Remontowy 25-01-2014)

W sobotę 25 stycznia w gdańskim Wydziale Remontowym odbył się koncert poświęcony zespołowi Pearl Jam. Trójmiejscy muzycy w składzie: Aretzki – wokal, Wojt – gitara, Rychu – gitara, Felek- gitara, Młynek – bass, Romek – perkusja oraz gościnnie Michał Wierzba Saidowski – gitara i Piotr Łuba – wokal, wykonali kilkanaście największych przebojów zespołu z Seattle w wersji unplugged.

tribute to pearl jam unplugged

Publiczność dopisała wysoką frekwencją, co muzycy wykorzystali, dając z siebie wszystko już od pierwszych akordów. Dwa sety, z krótką przerwą na uzupełnienie płynów oraz zasłużony oddech dla wykonawców, dały zgromadzonym wiele radości i mentalny powrót do słynnego koncertu, który Pearl Jam wykonywał dla MTV w 1992 roku. Poza piosenkami głównych bohaterów wieczoru, w ciekawej aranżacji znalazły się też Metallica – Enter Sandman oraz Alice In Chains – No Excuses z udziałem 12-letniego Kacpra, grającego na gitarze. Na finał zagrano przebój „Porch”, przeplatany mistrzowsko z  „Another Brick In The Wall”  Pink Floyd.

Po dobrym, żywiołowym i pełnym emocji tribute, rozpoczął się grunge after, a my czekamy na kolejne, tak udane wieczory z legendami rocka!