Alterton, Pomelo Taxi i State Urge w GGOG

Już 14 października (piątek) w gdańskim klubie GGOG New Front (Al. Zwycięstwa 4) odbędzie się koncert grup Alterton, Pomelo Taxi oraz State Urge (wstęp 8 zł).

Serwis rock3miasto.pl objął imprezę patronatem medialnym.

Alterton to gdyńska formacja oscylująca wokół szeroko rozumianej alternatywy i muzyki eksperymentalnej. Muzycy tworzący Alterton wywodzą się ze scen metalowej, punkrockowej i jazzowej. Otwartość na muzykę w ogóle i brak jakichkolwiek ustaleń odn. tego, jaką muzykę zespół ma grać pozwala na swobodne przenikanie się elementów charakterystycznych dla wszystkich tych gatunków (i nie tylko) i na stworzenie zupełnie nowej jakości. Zespół znajduje się w trakcie przygotowań do nagrania materiału, jaki będziecie mieli okazję usłyszeć na koncercie. www.myspace.com/alterton

Muzyczna korporacja taksówkowa Pomelo Taxi to trio doświadczonych taksówkarzy rytm n’ bass’u. Dzięki nim dotrą państwo szybko i bezpiecznie w najsmaczniejsze zakątki dźwięku. Każdy z naszych kierowców ( pan Be, pan Es i panna Em ) z radością umilą państwu podróż anegdotami z życia fauny i flory swojej ojczystej planety Pomelo. Jednocześnie zapewnią miły i sympatyczny dyskomfort muzyczny za pomocą akustycznych urządzeń perkusyjnych, strun głosowych i czterostrunowej lutni basowej.

State Urge po długiej przerwie rusza z koncertami i nowym materiałem. To zespół z Gdyni utworzony z inicjatywy czterech młodych muzyków:
Marcina Bocheńskiego – perkusja, Marcina Cieślika – gitara i wokal, Krystiana Papiernika – gitara basowa i Michała Tarkowskiego – instrumenty klawiszowe. Dzięki podobnym gustom i inspiracjom wspólnie tworzą muzykę od 2009 roku.

State Urge to muzyka szeroko rozumiana jako Art Rock. Twórczość zespołu wyróżnia się bogatą warstwą brzmieniową i w dużej mierze opiera się na improwizacjach instrumentalnych, które zawierają w sobie elementy bluesa, jazzu, a nawet muzyki klasycznej.

State Urge to nie tylko muzyka. Fascynacja całą oprawą koncertów sprawia, że zespół z chęcią bawi się światłami, dymem, projekcjami wizualnymi. Ich koncerty są więc również ciekawym widowiskiem wizualnym, co wskazuje na szersze spojrzenie na twórczość artystyczną.

Zespół z sukcesem pojawił się na scenie muzycznej grając kilkanaście udanych koncertów w Trójmiejskich klubach. Poza granicami Trójmiasta zespół miał przyjemność grać także w Warszawie oraz w Dolinie Charlotty koło Słupska. Twórczość zespołu została doceniona również przez redaktora Piotra Kaczkowskiego, dzięki któremu ich muzyka zagościła w eterze radiowej „Trójki”. Ostatnim sukcesem grupy jest wydanie EPki-dema, która została ciepło przyjęta przez recenzentów i publiczność.

Na najbliższych koncertach z pewnością będzie możliwość otrzymania tego wydawnictwa. Aktualny repertuar koncertowy składa zarówno z muzyki autorskiej, jak i również z coverów. Na najbliższych koncertach State Urge będzie okazja usłyszeć utwory zespołów takich jak The Doors, Pink Floyd, Archive oraz innych.

W planie również przedstawienie całkiem nowego formatu koncertu grupy. ;)

Projekcje, soundscape’y i inne atrakcje. Chcemy wprowadzić elementy, których nie mogliście wcześniej zobaczyć na zwykłych koncertach. Z eventu na event będziecie mieli okazję uczestniczyć w coraz bardziej niezwykłym show!!! STAY TUNED!!!!!

Zespół STATE URGE ma przygotowane nowiutkie płytki demo
więcej szczegółów: http://stateurge.com/underground