Amon Amarth ponownie w gdańskim klubie B90

Wikingowie z Amon Amarth ponownie zawitają do klubu B90 w Gdańsku. Tym razem zagrają koncert w dniu 8 grudnia 2016 r. w ramach promocji nowego albumu „Jomsviking”. Bilety w cenie 95 zł (przedsprzedaż) / 110 zł (w dniu koncertu) dostępne na tickets.soundrive.pl

Ich poprzednia wizyta w Gdańsku miała miejsce 25 kwietnia 2014 r. W ramach przypomnienia zachęcamy do przeczytania archiwalnej relacji z koncertu Amon Amarth w B90.

Amon Amarth / fot. Dariusz Parchem
Amon Amarth / fot. Dariusz Parchem

AMON AMARTH (Szwecja) melodyjny, epicki death metal:
Trudno wytłumaczyć, jak do tego doszło, ale Amon Amarth swoim epickim, melodyjnym death metalem rozkochał w sobie Amerykanów do tego stopnia, że przedostatni album Szwedów, „Deceiver Of The Gods”, dotarł do 19. miejsca w regularnym notowaniu „Billboardu”! W Polsce kapela potężnego Johana Hegga, perfekcyjne uosobienie Wikinga, choć prywatnie człowieka o gołębim sercu, też ma mnóstwo fanów i nie raz doświadczyła u nas wspaniałego przyjęcia. Tym razem Amon Amarth przyjedzie do Polski promować wyjątkowe dzieło, bo pierwszy koncepcyjny album w swej, liczącej ponad ćwierć wieku, historii – „Jomsviking”. Zespół czaruje na nim połączeniem deathmetalowej brutalności i wspaniałych wokali Hegga, z przepięknymi melodiami i epickim klimatem. A pomaga mu w tym sama królowa metalu, Doro Pesch, goszcząca w jednej z piosenek. Zaś obydwa klipy promujące album zrealizowali Amon Amarth nasi mistrzowie z Grupy 13.