Ampacity wyda „Encounter One”

31 marca nakładem Nasiono Records ukaże się debiutancki album nowej trójmiejskiej grupy Ampacity zatytułowany „Encounter One”. Płyta została nagrana na tak zwaną setkę w gdańskim studiu Custom34. Trwający ok. 50 minut materiał został zarejestrowany, zmiksowany i zmasterowany przez gitarzystę i wokalistę grupy Jana Galbasa w gdyńskim studiu Sounds Great Promotion. Koncept graficzny płyty wymyślił i zrealizował Kuba Sokólski.

ampacity encounter one
Tracklista:
1. Ultima Hombre
2. Asimov’s Sideburns
3. Masters Of Earth

Ampacity to muzyczny kolektyw poruszający się w klimatach regresywnego rocka, z domieszką wibracji pustyni i kosmosu. W jego skład wchodzą muzycy znani z Broken Betty – Jan Galbas, Sebastian Sawicz i Piotr Paciorkowski, Wojtek Lacki z God’s Own Prototype, oraz Marek Kostecki, który uczestniczył w nagraniach i koncertach promujących pierwsze LP Broken Betty – „The Sorry Eye”.

Projekt założony został z myślą o jednorazowym występie na drugiej edycji festiwalu Spacefest, w repertuarze składającym się z reprezentatywnych utworów „złotej ery” space rocka. Dość szybko jednak formuła to została porzucona, a Ampacity zaczęło funkcjonować jako pełnoprawny zespół. Intensywna praca nad autorskim materiałem przynosi efekty w postaci utworów, które na nowo odkrywają brzmienia znane z wczesnych albumów Hawkwind czy Pink Floyd, przeplatając je z wpływami post i stoner rocka. Krótsze, piosenkowe aranżacje, ustępują tu miejsca monumentalnym, bogatym formom, w których nie brak również przestrzeni na swobodne improwizacje. Więcej: www.ampacityband.com

skład zespołu:
Jan Galbas – głos, gitara
Marek Kostecki – pianino elektryczne, organy, syntezatory
Wojciech Lacki – bas
Piotr Paciorkowski – gitara
Sebastian Sawicz – perkusja

Ampacity
Ampacity fot. Oskar Szramka