Cradle of Filth i Moonspell w klubie B90 w Gdańsku

Brytyjska grupa Cradle of Filth poinformowała, że zagra 25 stycznia 2018 r. w klubie B90 w Gdańsku w ramach europejskiej trasy promującej ich dwunasty album studyjny zatytułowany „Cryptoriana – The Seductiveness Of Decay”. To nie będzie jedyny koncerty popularnych „kredek” w Polsce – muzycy wystąpią także w Krakowie i Warszawie. Podczas koncertów towarzyszyć im będzie portugalski zespół Moonspell, który miał już okazję dwukrotnie gościć w Gdańsku. Bilety w cenie 90 zł (przedsprzedaż) / 100 zł (w dniu koncertu) dostępne od poniedziałku 21.08.2017 na tickets.soundrive.pl. Jako support zagra polska grupa black metalowa Sacrilegium.

Najnowszy album Cradle of Filth „Cryptoriana – The Seductiveness Of Decay” będzie miał swoją premierę 22 września 2017 r. nakładem firmy Nuclear Blast. Wydawnictwo promuje utwór „Heartbreak And Seance”, do którego nakręcono poniższy teledysk.

Grupa Moonspell na 3 listopada zapowiada premierę swojego nowego krążka o tytule „1755” będący concept albumem opowiadającym w ojczystym języku o gigantycznym trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w Lizbonie w 1755 r.