Therion ponownie w klubie B90 w Gdańsku

Szwedzka grupa Therion ponownie zawita do klubu B90 w Gdańsku. Tym razem będzie można ich zobaczyć 18 marca 2018 r. w towarzystwie Imperial Age i Null Positiv. Przypomnijmy, że poprzednia wizyta zespołu w Gdańsku miała miejsce 30 stycznia 2016 r. Zachęcamy do przeczytania archiwalnej relacji z koncertu Therion w Gdańsku.

Therion / fot. Wojciech Miklszewski

18.03.2018 B90 / Gdańsk
95 pln pwevents.pl
105 pln Ticketpro, Eventim, Ebilet, Biletomat.pl, punkt Lotto (CH Manhattan)
115 pln w dniu koncertu

Therion – szwedzki zespół uznawany za prekursora i jednego z najsłynniejszych na świecie wykonawców symfonicznego metalu ponownie wystąpi w Polsce na aż trzech koncertach: we Wrocławiu, Warszawie i Gdańsku! Członkowie grupy darzą Polskę szczególnym sentymentem, a i okazja jest szczególna. Zespół zaprezentuje bowiem materiał z nadchodzącej płyty studyjnej, pierwszej od ponad pięciu lat! Podobnie jak poprzedni album „Les fleurs du mal”, nowe wydawnictwo Theriona będzie utrzymane w konwencji metal-operowej. Czego można spodziewać się po tytule „Beloved Antichrist”? Zespół znany jest z inspiracji okultyzmem, kabałą i mitologią starożytną w warstwie tekstowej, a lista muzycznych stylistyk, którymi wzbogacali konwencję symfonicznego metalu obejmuje jazz, pop, industrial i wiele innych. Po ostatniej płycie złożonej z klasyków francuskiego chanson można spodziewać się, że będziemy bardzo zaskoczeni. Kolejne eksperymenty? A może powrót do deathmetalowych korzeni? To trzeba usłyszeć na żywo – premiera nowej płyty w styczniu 2018, a już w marcu trasa po Polsce!

Imperial Age to pochodzący z Rosji septet wykonujący symfoniczny metal z elementami muzyki ludowej. Zespół został założony w 2012 przez klawiszowca i wokalistę Aleksandra „Aora” Osipowa. Obecny skład ustalił się po dołączeniu wokalistki – śpiewaczki operowej Aleksandry Sidorowej. Imperial Age mają na koncie trasy m.in. z Paradise Lost, Tarją Turunen (Nightwish) oraz Therionem. Na koncertach w Polsce również zaprezentują metal-operę pt. „The Legacy Of Atlantis”.