Soundrive Festival 2017: co dla fanów rocka?

W czwartek 31 sierpnia w klubie B90 w Gdańsku rozpocznie się Soundrive Festival 2017, który potrwa do niedzieli 2 września. Podczas szóstej edycji imprezy skupiającej w swoim line upie mniej znanych, alternatywnych artystów, nie zabraknie też rockowych dźwięków.

Brutus to belgijska grupa, której najmocniejszym punktem jest wydzierająca się perkusistka. Żywiołowości odmówić im nie sposób.

Gdyby Nick Cave dowalał bardziej do pieca, to mógłby grać jak Get Your Gun. To chyba najlepsza rekomendacja dla tego duńskiego zespołu.

Finlandia to nie tylko kraina metalem płynąca. K-X-P poruszają się w klimatach space rockowych z ezoteryczną otoczką. Nieobce są im też elektroniczne pasaże i po prostu ładne, kosmiczne melodie.

Lutownica to polski zespół brzmiący jakby pochodził z Waszyngtonu i reprezentujący tamtejszą scenę punkową czy tam hard core’ową.

Oozing Wound to najmocniejsza propozycja podczas tegorocznego festiwalu. Amerykanie grają thrash metal, ale w na tyle pokręcony sposób, że zatwardziali koneserzy gatunku mogą poczuć się dość dziwnie. I bardzo dobrze.

Shaârghot z Francji eksplorują najbrudniejsze rejony industrialu i niedaleko padają od Combichrist.

Stef Chura z USA próbuje hałasować, ale zamiast gitarowego zgiełku wychodzą jej zgrabne, garażowe piosenki.

So Slow są kolejnymi reprezentantami Polski na Soundrive Feście. Trochę psychodelii i transowości, trochę garażu i piwnicznego syfu.

Then Comes Silence grają niezwykle zimną i motoryczną muzykę, ale w końcu są ze Szwecji. Goth / cold wave w ich zimnych serduszkach gra.

The Picturebooks to duet niemieckich rockowych brodaczy, którzy chyba lepiej czują się na Route 69 pędząc Harleyem niż na autobahnie w Passacie w TDI-ku.

The Stargazer Lillies czyli kolejni goście z USA, to małżeństwo wspierane na koncertach przez perkusistkę. Zmiksujmy shoegaze z psychodelią i już wiemy czego oczekiwać.

Na sam koniec, reprezentacja Trójmiasta w postaci White Starlite. To nowy zespół pani Audri znanej wcześniej z kobiecej kapeli grungowej Destructive Daisy.

Więcej o zespołach, szczegółowy program i informacje o biletach znajdziecie na stronie festival.soundrive.pl

Shaârghot