Death To All zagra album Symbolic w B90 w Gdańsku

Na trzy koncerty do Polski, w tym 14 marca do klubu B90 w Gdańsku przyjedzie ponownie Death To All. Na poprzedniej trasie tego projektu zaprezentowano materiał Death z albumu „Human” a tym razem tematem przewodnim będzie płyta „Symbolic”. W ramach supportu zobaczymy także Massacre, Abysmal Dawn (obie kapele z USA) oraz francuski Loudblast.

DEATH TO ALL (USA) death metal:
Polskie koncerty projektu Death To All z listopada 2013 roku, przyciągnęły do klubów mnóstwo fanów. Deathmetalowi maniacy zapełnili je do ostatniego miejsca i stworzyli niezapomnianą atmosferę. Usłyszeć na żywo kawałki genialnego Chucka Schuldinera w wykonaniu tych, którzy je z nim nagrywali, to coś szczególnego. Jesienią 2013 roku w całości zabrzmiał fenomenalny album „Human”. Tuż przed nadejściem wiosny 2015 Death To All ponownie pojawi się na paru koncertach w naszym kraju. Tym razem Amerykanie w całości odtworzą płytę, bez której techniczny death metal byłby podgatunkiem niezwykle ubogim – „Symbolic”! Jedno z największych arcydzieł, jakie narodziły się w głowie Chucka…

W 2013 roku na scenie byli Paul Masvidal, Sean Reinert, Steve DiGiorgio oraz ten, któremu przypadło zadanie najtrudniejsze, bo zastąpienia Schuldinera, Max Phelps. Z tej czwórki do Polski wróci połowa, DiGiorgio oraz Phelps. Dołączą do nich dwaj muzycy, którzy rejestrowali genialną płytę „Symbolic”, gitarzysta Bobby Koelble i legenda perkusji, Gene Hoglan! W 2015 roku minie równo 20 lat od wydania albumu. Albumu, który silnie wpłynął na kształt technicznej odmiany death metalu i był kolejnym potwierdzeniem kreatywnego geniuszu Chucka Schuldinera. Tych koncertów po prostu przegapić Wam nie wolno! I pamiętajcie, projekt DTA wspiera fundację Sweet Relief, pomagającą muzykom znajdującym się w ciężkiej sytuacji (życiowej, zdrowotnej). W jakiej kiedyś znalazł się Chuck…

Massacre (USA) death metal:
Ich album „From Beyond” z 1991 roku to jeden z najwspanialszych debiutów w historii death metalu! Legendarna sekcja Terry Butler / Bill Andrews, przygniatające riffy Ricka Rozza i te wokale Kama Lee… Miód! Dziś aż się wierzyć nie chce, ale klip do genialnego numeru „Chamber Of Ages” można było kiedyś oglądać w MTV. Massacre miał zadatki na to, aby zajść w death metalu naprawdę daleko, ale niestety to nie nastąpiło. Skład nie wytrzymał próby czasu. Kapela w 1996 roku zniknęła ze sceny, okazjonalnie powracając na koncerty. Szczęśliwie dla maniaków śmierć metalu w 2011 roku ogłosiła, że reaktywuje się na dobre, a dla silniejszego podkreślenia tego faktu zaserwowała nam w roku 2012 EP-kę „Condemned To The Shadows”. Znalazł się na niej numer „Back From Beyond”, który dał tytuł trzeciej płycie w dyskografii Masakry, jednocześnie stanowiącej pewien łącznik z debiutem. Łącznik, dodajmy, całkiem udany. Dawne czasy w obecnym wcieleniu kapeli pamiętają Rozz oraz Butler. Wspierają ich Mike Mazzonetto na bębnach oraz Edwin Webb, wydobywający z siebie growling. Massacre nie odgrzewa kotletów. Masakruje nasze łepetyny świeżo brzmiącym, mającym wielkiego kopa oldschoolowym amerykańskim death metalem, przy którym nic tylko młynki piórami kręcić.

Abysmal Dawn (USA) death metal:
Aż się wierzyć nie chce, ale w tym zestawie koncertowym istniejąca ponad 10 lat kapela z Kalifornii pełni rolę młodego leszcza ;) Ale żarty na bok. Abysmal Dawn to poważni zawodnicy na deathmetalowej scenie i poważnie traktować ich trzeba. Formacja z Los Angeles kapitalnie łoi death metal, w tekstach obficie czerpiąc z okultyzmu i dodając do nich pierwiastki mrocznego science fiction. Kiedy Charles Elliott (wokale, gitary), Scott Fuller (perkusja), Eliseo Garcia (gitara basowa) i Andy Nelson (gitary) będą u progu wiosny bombardować narządy słuchu polskich maniaków death metalu, od paru miesięcy będzie w sprzedaży czwarta płyta Abysmal Dawn, zatytułowana „Obsolescence”. Amerykanie na tym zajeb…m materiale zamieścili bardzo dobry cover tych, którzy są współodpowiedzialni za to, że grają i co grają, Dissection („Night’s Blood”). Kapitalny band, który trzeba zobaczyć!

Loudblast (Francja) death/thrash metal:
W 1990 roku, kiedy wielu z Was jeszcze nie było na świecie, a jeśli byliście, to wchodziliście po drabinie na nocnik, oni już genialnie łoili krzyżówkę death i thrash metalu, prezentując się w naszej, ledwie od kilkunastu miesięcy pozbawionej komuny ojczyźnie na legendarnym festiwalu „S’thrash’ydło” w Ciechanowie. Oni, czyli Loudblast, legenda ekstremalnej muzyki z północnej Francji pochodząca. Ten występ z pewnością wspomina, i zapewne da temu wyraz ze sceny, gitarzysta i wokalista Stéphane Buriez. Jedyny w obecnym składzie twórców świetnych płyt „Sensorial Treatment” i „Disincarnate” muzyk pamiętający początki zespołu. Zespołu, który obok Massacry, Aggresora, czy Treponem Pal stanowił awangardę francuskiego metalu. Stéphane reaktywował Loudblast w 2002 roku i od tamtej pory grupa działa nieprzerwanie. W XXI wieku stworzyła udane trzy studyjne albumy, z których ostatnim jest „Burial Ground”. Francuzi są w wybornej formie. Także koncertowej. Do tego przyjeżdżają do nas w towarzystwie trzech znakomitych zespołów. Chyba wiecie, co macie zrobić z kieszonkowym w tym okresie? Nie wiecie? To podpowiadamy – zainwestować w bilet na ten gig!

Zagrają:
DEATH TO ALL (USA) death metal
+
Massacre (USA) death metal
Abysmal Dawn (USA) death metal
Loudblast (Francja) death/thrash metal

Kiedy: 14 marca (sobota) 2015
Gdzie: Gdańsk @ B90
BILETY 80/90 zł

death to all b90 gdansk