Druga Fala – koncert nowej Gdyńskiej Sceny Alternatywnej w radiowej Trójce

W piątek 16 sierpnia o godzinie 19:05, w muzycznym studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, gdyńscy muzycy, uczestniczący w nagraniu albumu „Gdynia 1988-2018”, zinterpretują na nowo muzyczną zawartość wydawnictwa „Fala II” (utwory m.in grup Bóm Wakacje w Rzymie, Konwent A, Po Prostu, Unrra, Pancerne Rowery) podczas koncertu „Druga fala”. Koncertu będzie można wysłuchać na antenie Trójki – Program 3 Polskiego Radia pod częstotliwością 99,9 FM. Retransmisja w audycji Lista osobista Piotra Metza 24 sierpnia o godzinie 19:00 na antenie Trójki.

Skład:
Michał Miegoń (Kiev Office) – Śpiew, Gitara basowa
Maciej Werk (WERK) – Śpiew
Weno Winter (Sautrus) – Śpiew, harmonijka
Emilia Pollock (Leśne Zwierzęta) – Śpiew, syntezator
Michał Andrys (Leśne Zwierzęta) – Śpiew, Gitara elektryczna, mandolina
Filip Baranow – Gitara elektryczna, samplepad
Jakub Kozak (Castlings) – Gitara elektryczna
Ksenia Kodymowska – Śpiew
Aleksandra Kobiela – Śpiew
Michał Tarkowski (State Urge) – Syntezator
Paweł Rucki (Królestwo, Dule tree, Hadal) – Perkusja
Michał Jeziorski (Miastofonia) – Syntezator

* Gościnnie:
Jędrzej Kodymowski (Apteka) – Śpiew, Gitara elektryczna

GSA to skrót oznaczający Gdyńską/Gdańską Scenę Alternatywną. Na początku lat 80-tych XX w. na Wybrzeżu powstało aktywne środowisko muzyczne, zrzeszające również poetów oraz malarzy. Wspólna praca lokalnego muzycznego środowiska, MCK Gdynia i animatora Waldemara Rudzieckiego doprowadziła do wydania przez Tonpress płyty „Gdynia”, co było wyjątkowym wydarzeniem w skali krajowej – żadna lokalna scena nie doczekała się tak obszernego podsumowania.

W styczniu 2019 roku Muzeum Miasta Gdyni wydało nową edycje tego albumu pt. „Gdynia 1988-2018”, z interpretacjami utworów z płyty „Gdynia” wykonanymi i zaaranżowanymi przez młodych gdyńskich muzyków

W 1987 roku, podczas nagrania albumu „Gdynia”, powstało kilkadziesiąt utworów. Te, które nie zostały wydane na kultowej płycie, stały się zawartością kasety kompilacyjnej „Fala II”.