Empire bez wokalistki i gitarzysty

Grupa Empire poinformowała, że z powodu różnic rozeszły się jej drogi z wokalistką Marzeną Drzeżdżon oraz gitarzystą Bartkiem Kuczerą. Zespół zawiesza działalność koncertową i skupia się teraz na nowej muzyce i przebudowie grupy. W oświadczeniu czytamy:

Chcieliśmy Was poinformować że ostatnio w naszym zespole doszło do sporych zmian. Nie współpracujemy już z Marzeną, a także z Bartkiem Kuczerą. Jedna jak i druga strona doszła do wniosku że dzielą nas zbyt duże różnice aby dalej kontynuować wspólne granie. Aktualnie zostaliśmy we trójkę, przebudowujemy zespół i skupiamy się na nowej muzyce. Zawieszamy także działalność koncertową do odwołania. Bartkowi i Marzenie życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Obecny skład zespołu:
Maciej „Siara” Sieczak – gitara
Rafał „Klex” Stępniewski – gitara basowa
Marcin Kotarbiński – perkusja

Przypomnijmy, że jesienią zeszłego roku ukazał się debiutancki album zespołu – nasza recenzja płyty Empire „Modern Bondage”.

Zespół Empire został założony na przełomie 2006 i 2007 roku w Gdańsku. Muzyka grupy to nowoczesny, ciężki i melodyjny metal z wpływami heavy, thrash oraz rocka. Zespół do tej pory wydał demo oraz EPkę “Endless Fight” w skład której wchodzi 5 utworów, a także zagrał ok. 80 koncertów dzieląc scenę z takimi zespołami jak Sabaton( Szwecja), Kat&Roman Kostrzewski, UnSraw (Japonia), a także Brygada Kryzys. W 2011 Empire wraz zespołami Pneuma, Broken Betty oraz Psychollywood brało udział w ogólnopolskiej trasie 3miasto Atakuje Tour gdzie zagrało 11 koncertów w największych miastach Polski min.: Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Gdyni, Bydgoszczy i Chorzowie. Utwory Endless Fight oraz Better Than Others gościły na antenie EskiRock w audycji “W Ciężkim Stanie”.

W 2012 zespół dotarł do półfinałów trzeciej edycji “Must Be The Music” spotykając się z fantastycznym przyjęciem jurorów oraz publiczności przed telewizorami, a także zagrał na eliminacjach do przystanku Woodstock 2013.

empire