Rocket Shots z epką „S.M.G.M.F.”

16 lutego 2014 odbyła się premiera debiutanckiej epki grupy Rocket Shots o tytule „S.M.G.M.F.”. Zespół działa dopiero od 10 miesięcy, oprócz wydania materiału muzycy rozpoczęli także koncertową działalność z autorskimi dziesięcioma numerami.

Muzyka Rocket Shots jest osadzona w starych dobrych klimatach hard rocka, przeważają w niej „tłuste” riffy i energetyczne wokale. Ciekawostką jest jednak fakt, że mikrofon trzyma tu kobieta – znana Wam bliżej z trójmiejskiej kapeli Milczenie Owiec – Ola Wysocka. Pozostała czwórka muzyków to Anatol Glaser, kojarzący się głównie z takimi kapelami jak Thrasher Death czy Psychotron oraz Piotr Fryca i Karol Blok – również pochodzący z wymienionej wyżej thrash metalowej formacji.

rocket shots

Zainspirowani muzyką takich zespołów jak The Cult, Def Leppard, Hellacopters, Foo Fighters, Velvet Revolver czy Rival Sons, dziś przedstawiają nam swoje autorskie piosenki, pełne wigoru i, jak to określają muzycy, „fun’u”. Epkę otwiera numer „Dancing Fly”, który obok „Acting Like a God” i „An Alcoholic Love Experience With His Pointed Knife” mają najwięcej rockowego „mięsa”, a ich konstrukcja jest oparta na prowadzących riffach i szybkim tempie. “Seaways” to numer odpływający w bardziej klimatyczną stronę, ale cały czas osadzony w naturalnych brzmieniach. Jeżeli podoba Wam się „luzacki” styl niektórych piosenek Foo Fighters, przypadnie Wam do gustu „Free Love” – krótka, melodyjna kompozycja z lekkim przymrużeniem oka.

Zespół Rocket Shots potwierdził plany zarejestrowania długogrającego krążka, epka jest natomiast przedsmakiem. Docelowo zostanie zarejestrowanych 10-11 numerów. Zapraszamy do śledzenia poczynań świeżo upieczonych Rocketów: www.rocketshots.pl oraz na Facebooku: www.facebook.com/RocketShots.