Festiwal InterTony 2023: Sick Of It All i inni w Chojnicach

Już po raz ósmy w Chojnicach, w sobotę 17 czerwca na terenie stadionu Kolejarza 1926, odbędzie się Festiwal InterTony, czyli wydarzenie łączące międzynarodowe środowiska muzyczne i młodzieżowe. W roli headlinera wystąpi Sick Of It All, nowojorska legenda hardcore’a. Z gatunku hc usłyszymy jeszcze bydgoską Schizmę oraz francuskie Hooks & Bones.

W tym roku po raz drugi zagości muzyka eksperymentalna w ramach sceny alternatywnej JAM Stage. Za oprawę muzyczną odpowiada wokalista i gitarzysta z Emsdetten – Peter Ullrich i zaproszeni lokalni muzycy. Do składu można dołączyć, po wcześniejszym poinformowaniu Organizatorów.

Działać będzie strefa Samorządnego Centrum Młodzieżowego, w ramach której zaplanowano różne aktywności: tatuaże z henny, malowanie twarzy, zaplatanie kolorowych warkoczyków, planszówki. Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz przeprowadzi dla najmłodszych trening piłki nożnej. Dla muzycznych geeków sprzedaż płyt będzie prowadzić ekipa z trójmiejskiego sklepu Przeto, będzie okazja zakupić merch występujących artystów oraz ich wydawców. Nie zabraknie jedzenia i picia, dostępnych w ramach strefy gastronomicznej.

Przedsprzedaż biletów w cenie 89 zł ulgowy / 119 zł normalny prowadzona online do 16 piątku 16 czerwca na www.intertony.pl. W dniu wydarzenia będzie możliwy zakup (karta, gotówka) przy wejściu w cenie 150 zł. Dzieci do lat 10 – za darmo pod opieką rodziców.

Program InterTony Fest 2023:
15:30 otwarcie bram
16:10 Swamp Fire (Holandia)
17:00 Hal Johnson (Niemcy)
17:50 Wij (Polska)
18:40 The Black Thunder (Polska)
19:30 Calm Hatchery (Polska)
20:20 Hooks & Bones (Francja)
21:10 Schizma (Polska)
22:15 Sick Of It All (USA)